9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 1 Грудня, 2022

На Північному ГЗК реалізовують екологічний проєкт з пилопридушення (фото)

У рамках заходів комплексної екологічної програми, Північний ГЗК Групи “Метінвест” проводить експеримент із закріплення карт хвостосховища із застосуванням зелених технологій. Для зниження пилу сухих поверхонь висіяли озиме жито.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресслужбу підприємства.

Роботи виконали на території 3 га спільно із науково-виробничим підприємством «Єврокурс». Для гарної схожості озимих обрали оптимальні агротехнічні терміни. При сівбі на тонну насіння використовували 300 кг хімічних добрив, які містять повний комплекс поживних елементів. За прогнозами фахівців, вже за 10 днів на картах з’являться перші сходи.

blank
Реалізація екозаходів на хвостосховищах Північного гірничо-збагачувального комбінату

“За сезон один гектар жита затримує до 150 тонн пилу. Причому ефективно вже працюють сходи заввишки 7-10 см. Цей проєкт успішно зарекомендував себе на хвостосховищах Центрального та Інгулецького ГЗК. Спільно з екологами Північного ГЗК за останні два роки ми виконали задерніння ґрунту на аварійній ємності хвостосховища, озеленили 10 га санітарно-захисної зони біля Первомайського кар’єру”, – розповідає Андрій Соколов, директор НВП “Єврокурс”.

blank
Реалізація екозаходів на хвостосховищах Північного гірничо-збагачувального комбінату

Крім того, цієї осені на комбінаті виконають роботи з догляду за раніше озелененими територіями. Зокрема, покіс трави, підживлення, підсаджування та обрізання дерев під паркову зону.

“Ми продовжуємо пошуки ефективних методів боротьби з пилом на хвостосховищі. За успішного завершення експерименту на наступний рік плануємо засіяти житом ще 6 га території. Поряд з озелененням сухих карток також здійснюємо задерніння укосів дамб. У жовтні плануємо висадку тисячі чагарників уздовж центральної дороги у напрямку Жовтих Вод. Завдяки реалізації комплексу екозаходів цього року викиди пилу порівняно з 2020 роком зменшились на 20%. Комбінат використовує потужну водополивальну техніку в кар’єрах, ефективне газоочищення в цеху виробництва котунів, нові методи в гірничих роботах. На виконання заходів екологічної програми компанія Метінвест щорічно інвестує понад 2 млрд гривень”, — зазначає Олексій Степаненко, начальник відділу охорони довкілля Північного ГЗК.

blank
Реалізація екозаходів на хвостосховищах Північного гірничо-збагачувального комбінату

Зазначимо, що зелені технології широко використовують на Центральному та Інгулецькому ГЗК. На проммайданчиках та мікрорайонах висаджують дерева, на картах хвостосховища висівають жито, на укосах гребель – багаторічні трави. Крім того, Інгулецький ГЗК продовжує реалізацію екозаходів у заказнику «Візирка».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають