9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 26 Вересня, 2022

На міському «Полігоні ТПВ» Івано-Франківська запрацював біогазовий завод

Івано-Франківськ впроваджує світові практики поводження з відходами. Так, на КП «Полігон ТПВ» у селі Рибне відкрили біогазовий завод. Встановила його там фірма «Clear Energy», що перемогла у відкритому інвестиційному конкурсі.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Вголос»

Це перша біогазова установка на західній Україні, яка дозволить переробляти та утилізувати небезпечний для навколишнього середовища біогаз, що виділяється при розпаді органічних відходів. Біогазова установка стане важливим елементом програми поводження з твердими побутовими відходами, створення якої ініціював міський голова Руслан Марцінків.

Важливо навчати мешканців нашого міста правильно поводитись зі сміттям. Біогазова установка – один з важливих кроків. Але успіху не буде, доки люди самі не усвідомлять важливість сортування відходів. Щоб наші діти вже зі школи знали, що папірець треба донести не просто до урни, а до правильної урни. Саме тому запропонував розробити програму поводження зі сміттям в Івано-Франківську на 5 років. Паралельно будемо удосконалювати наш «Полігон», аби не нагромаджувати сміття, а раціонально його використовувати, – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Важливість біогазової установки підкреслила перша заступниця голови Івано-Франківської ОДА Марія Савка. На відкритті заводу вона наголосила, що проблеми правильного поводження зі сміттям це виклик і для країни загалом.

Наступний крок – будівництво сміттєпереробної лінії, яке місто запланувало вже на кінець літа. Цей амбітний проект міська влада реалізує спільно з обласною, адже відходи до Рибного звозять не лише з Івано-Франківська, але й інших міст Прикарпаття. Зараз саме шукають фірму, яка б могла звести якісну та сучасну лінію. Розглядають пропозиції не тільки українських підприємців, а й іноземних.

 

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають