9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Лютого, 2023

На Луганщині відновили національний парк “Кремінські ліси”

Уряд підтримав Указ Президента України Петра Порошенка про створення на Луганщині національного природного парку «Кремінські ліси».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних лісів України

Створений у 2009 році, як НПП «Сіверсько-Донецький», він був ліквідований режимом Януковича. Вищий адміністративний суд визнав незаконним цей Указ. І на довгі 8 років унікальні природні комплекси були позбавлені природоохоронного статусу, – йдеться у повідомленні Міністерства екології та природних ресурсів України.

«Кремінські ліси» – є найбільшим природним масивом лісів на сході України, який розташований уздовж річки Сіверський Донець. На території парку збережені рідкі північні лісові види рослин та тварин, які входить до складу об’єктів Смарагдової мережі. До території Національного парку «Кремінські ліси» включено 7269 гектарів земель державної власності, з яких 3121 гектар земель надаються природному парку в постійне користування.

В межах Кремінських лісів зафіксовано 152 рідкісних реліктових рослин, занесених до Червоної книги України та міжнародних «червоних списків». Тут зустрічається 160 видів птахів, у тому числі такі червонокнижні, як-от: яструб коротконогий, могильник, канюк степовий, змієїд, лунь степовий, орлан-білохвіст, журавель сірий, пугач.

Серед флори в парку зростає сальвінія плаваюча, горицвіт волзький, сон лучний, глід український, волошка донецька та первинногерберова, косарики тонкі, півники борові, рябчики руський та малий, тюльпан дібровний, коручка болотна, зозульки Фукса, булатка довголиста, любка дволиста. Також мешкає 24 види червонокнижних ссавців, таких як: кутора мала, нічниця водяна, вечірниця руда, нетопир лісовий, вухань бурий, видра річкова, горностай, тхір степовий, норка європейська.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають