9.5 C
Alba Iulia
Субота, 4 Грудня, 2021

На Куяльницькому лимані проведуть гідрологічне обстеженн

В Одеській області виділено майже 3 мільйони гривень на гідрологічне обстеження стану Куяльницького лиману. Відповідне розпорядження підписав голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. Зокрема, планується виконати науково-дослідницькі роботи з гідрологічного, гідрохімічного, гідробіологічного та медико-біологічного обстеження Куяльницького лиману та морської води з Одеської затоки.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Одеської ОДА.

За результатами цих досліджень ми отримаємо актуальні висновки про стан води у лимані на даний час. Такі контрольні заміри проводяться регулярно, щоб слідкувати за динамікою змін природних властивостей води і підтримувати їх на прийнятному рівні, — підкреслив виконуючий обов’язки директора департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА Олександр Острянин.

Проведення досліджень передбачено регіональною програмою збереження та відновлення водних ресурсів у басейні Куяльницького лиману на 2012-2018 роки.

Окрім того, з обласного бюджету буде спрямовано також 1,3 мільйони гривень на розробку робочого проекту розчистки русла річки Великий Куяльник. Цей документ включатиме перший етап необхідної розчистки – територію протяжністю близько 30 км. Це необхідно, оскільки річка впадає в Куяльницький лиман і забезпечує постійний притік прісної води, що створює природний баланс річкової та морської води.

Зазначимо, ініціативу голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова щодо присвоєння Куяльнику статусу курорту державного значення одноголосно підтримав Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму і рекомендував Верховній Раді прийняти відповідний законопроект за основу та в цілому.

Нагадаємо, у квітні голова Максим Степанов звернувся до керівників фракцій Верховної Ради щодо прийняття законопроекту «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення». У червні проект було зареєстровано у ВРУ.

Куяльницький лиман — унікальне родовище мулових грязей та ропи. Його властивості порівнюють з Мертвим морем. До категорії лікувальних віднесено і Куяльницьке родовище мінеральних вод. Природні ресурси дозволяють проводити лікування та профілактику широкого спектру захворювань, від травм опорно-рухового апарату до хвороб кишково-шлункового тракту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають