9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Квітня, 2021

На Київщині китайці збудували завод, який допомагає вирішити екологічну проблему

 • У невеликому містечку Фастів, розташованому на півночі України у 80 км від Києва, китайська компанія “Еко-Втор” переробляє використані пластикові пляшки у поліефірне волокно.

  Небезпечні для навколишнього середовища відходи ефективно утилізує збудований у 2013 році спеціалізований завод, передає Жэньминь Жибао. За матеріалами EcoTown.

  На перших порах підприємству бракувало сировини, згадує директор із закупівлі сировини компанії “Еко-Втор” Хань Цзяньлун. «У пошуках пляшок доводилося їздити по всій Україні, – розповідає фахівець. – У яке б місто ми не приїжджали, насамперед йшли на сміттєзвалище”.

  Наразі компанія налагодила тісні зв’язки з українськими постачальниками пластикових відходів, а також імпортує сировину з Польщі, Словаччини, Естонії, але навіть з Тунісу, В’єтнаму та Індії.

  “Еко-Втору” вдалося пережити й наслідки важкої політико-економічної кризи, що охопила Україну у 2014 році після Евромайдана. “У нас не було ніякої торгівлі і клієнтів, кожен місяць ми продавали менше 300 тонн продукції, – згадує генеральний директор компанії Хе Шенгень. – Однак ми не здавалися – у пошуках ринків збуту їздили у сусідні країни – і зрештою, вкладені 10 млн доларів інвестицій почали окупатися».

  Зараз завод з переробки використаних пляшок щомісяця виробляє близько 1800 тонн поліефірного волокна, яке покриває потреби України на 70%, а також активно імпортується в Італію, Німеччину, Туреччину, Польщу, Бельгію і Білорусь.

  Поліефірне волокно – це сучасний якісний і безпечний матеріал, який практично не мнеться, має високу міцність і “дихаючу” структуру, завдяки чому застосовується для виготовлення різноманітної продукції, у тому числі синтетичних тканин, штучного хутра, утеплювальних матеріалів і наповнювачів для меблів, іграшок та ковдр, – зазначають на “Еко-Вторі”.

  На даний момент китайська компанія планує побудувати другу лінію заводу, яка дозволить задовольнити великий попит на поліефірне волокно. Керівництву «Еко-Втора» додає участь України у китайській ініціативі “Пояс і шлях”, спрямованій на розвиток української економіки та інфраструктури.

  Як зауважує мер Фастова Михайло Нетяжук, виробництво поліефірного волокна з пластикових відходів забезпечує роботою багатьох жителів міста.

  «Зараз штат “Еко-Втора” складається з 280 осіб, а у суміжних з діяльністю компанії областях працює близько 10 тисяч осіб, – пояснює міський голова. – Після запуску другої черги виробництва кількість робітників може зрости майже на 50%».

  На додачу, “Еко-Втор” профінансував ремонт однієї із шкіл Фастова та регулярно роздає продуктові набори ветеранам міста.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Порт Чорноморськ відновив перевалку скрапленого газу

  У морському порту Чорноморськ відновлено перевалку скрапленого газу - з танкера-газовоза Star Prime розвантажують 1800 тонн бутану...

  “Моторс Січ” розпочала виконувати регулярні рейси зі столиці до Чернівців

  Аеропорт Чернівці 12 квітня прийняв перший регулярний рейс після перерви у роботі летовища довжиною в один рік.Передає Національний Промисловий...

  “Держгідрографія” почала установку навігаційних буїв на річці Південний Буг

  "Держгідрографія" розпочала роботи з установки сезонних плавучих засобів навігаційного обладнання (ЗНО) на річці Південний Буг.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Кабмін планує демілітаризувати Миколаївський суднобудівний завод

  У Кабінеті міністрів України готуються документи для демілітаризації Миколаївського суднобудівного заводу, який входить до складу ДК "Укроборонпром".Про це...

  “Авіалінії Антонова” доставили 80 тонн автомобільних запчастин з Азії до США

  Авіакомпанії "Авіалінії Антонова" на літаку Ан-124 "Руслан" перевезли з Індонезії та В'єтнаму в США 80 тонн автомобільних запчастин.Передає Національний...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на...

  “Еталон” виграв тендер на постачання шкільних автобусів до Дніпропетровської та Чернівецької областей

  Парк шкільних автобусів Дніпропетровської та Чернівецької областей поповниться українськими автобусами марки "Еталон".Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Українське Дунайське пароплавство модернізовуватиме буксири новими гібридними двигунами

  ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" (УДП) і Англо-Бельгійська корпорація (ABC) під егідою посольства Бельгії в Україні підписали лист про наміри щодо сприяння процесу...

  Зараз читають

  “Західний контейнерний термінал” у Тернополі почав відправляти контейнерні поїзди до Польщі

  "Західний контейнерний термінал", який розташований в Тернополі, у 2021 році налагодив регулярне сполучення з польською інтермодальною мережею.

  П’ятий екіпаж катера Island готовий до відправки на навчання у США

  П’ятий екіпаж патрульного катеру Island готовий до виряджання у США на навчання.Передає Національний Промисловий...

  Крюківський вагонобудівний завод вивів на випробування другий дизель-поїзд ДПКр-3 (фото)

  На Південній залізниці проходять випробування нового дизель-поїзда Крюківського вагонобудівного заводу ДПКр-3-002.Передає Національний Промисловий Портал з...

  НВО «Практика» розробляє новий бронеавтомобіль «Козак-7 (відео)

  Науково-виробниче об'єднання «Практика» веде процес розробки та виготовлення нової багатофункціональної швидкої броньованої платформи «Козак-7».