9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 3 Жовтня, 2022

На Грибовицькому звалищі видобуватимуть газ

Вже цього літа на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова стартує перший етап рекультивації. На цьому етапі буде проведено вирівнювання полігону, встановлено систему дегазації та очищення фільтратів.

Перший етап рекультивації триватиме два роки. Відновлення полігону стало можливим завдяки міжнародному проекту із ЄБРР.
Вже цього року звалище вирівняють та накриють спеціальним технологічним захисним екраном товщиною понад 60 см, щоб унеможливити потрапляння опадів всередину та утворення фільтрату.


Паралельно із виположуванням схилів відбудеться встановлення та запуск обладнання для дегазації полігону. А вже восени повинна запрацювати нова система очистки фільтрів: саме зараз триває тендер на визначення фірми-переможця, — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря

Після завершення першого етапу проведуть біологічну рекультивацію, яка триватиме ще 2−3 роки. На полігоні будуть висаджені чагарники, кущі, насадження із неглибокими кореневими системами, щоб не пробити захисний шар. Очікується, що весь полігон у Грибовичах буде виглядати як великий сквер.

Рекультивація Грибовицького сміттєзвалища є частиною комплексного плану поводження з твердими побутовими відходами у Львові. За два роки у місті буде зведено перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають