9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

На Чорнобильській АЕС завершили проєкт із навчання операторів маніпуляторів фірми BROKK

На Чорнобильській АЕС завершено 4-річний проєкт із навчання українських фахівців експлуатації, обслуговуванню та ремонту маніпуляторів фірми BROKK, який проводився бельгійською компанією «Tecnubel» (зараз — Equans).

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Компанія «Tecnubel» та її партнери провели дуже ґрунтовне навчання наших спеціалістів. Вони навчали експлуатації маніпуляторів BROKK, їх діагностиці, а також виявленню та усуванню дефектів. Крім того, бельгійські експерти двічі привозили на майданчик ЧАЕС навчальні стенди та гідравлічні моделі обладнання», – розповів заступник директора технічного із поводження з радіоактивними відходами Олександр Скомарохов.

За його словами, обладнання компанії BROKK використовується на промисловому комплексі з поводження з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ). Зокрема, за допомогою цих маніпуляторів виконуються дистанційні роботи з подрібнення, сортування та переміщення твердих радіоактивних відходів.

Тривав проєкт 4 роки та був профінансований коштом уряду Бельгії. За проєктом щорічно з 2017 року іноземні експерти проводили на території ЧАЕС два курси теоретичних і практичних занять з персоналом станції. Останній відбувся вже у бельгійському місті Дессель із 6 по 18 грудня.

За результатами проєкту семеро старших майстрів зміни промислового комплексу з поводження з твердими радіоактивними відходами ЧАЕС отримали необхідні знання та навички для роботи із дистанційно керованим обладнанням, які підтверджені відповідними сертифікатами.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають