9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

ХНа ЧАЕС ввели в експлуатацію «захисний контур» нового укриття

Введений в експлуатацію «захисний контур» є частиною нового укриття, без якої насування Арки в минулому році було б неможливим

На даний момент, корпорація “Укрбуд”, яка виконувала ці роботи, приступає до виведення техніки та робітників  зони відчуження.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-центр корпорації “Укрбуд”

Основні роботи, які включали заливку нового фундаменту та зведення двох додаткових герметичних стін, були проведені ще влітку. Проте роботи з заміни металевої покрівлі, електромонтажні роботи, відновлення внутрішніх приміщень станції продовжувалися дотепер. Також було проведено випробування протипожежних систем та сигналізації.

Проект тривав понад тисячу робочих днів. За цей час будівельники окрім зведення стін та перекриттів, прибрали майже 2,5 тисячі кубометрів аварійних залізобетонних конструкцій і радіоактивного бетону, зрізали та вивезли понад шестисот тонн металоконструкцій. Всього у роботах над проектом було залучено близько 2,5 тисяч українських фахівців, які реконструювали конструкції 4 енергоблоку Чорнобильської станції.

За час роботи над цим проектом ми поклали півтори тисячі тонн арматури та залили одинадцять тисяч чотириста кубічних метрів бетону. Щоб оцінити масштаб цих обсягів, наведу яскравий приклад. Якщо весь цей бетон залити в автобетонозмішувачі та вистроїти їх один за одним, то поки перший автомобіль буде заїжджати на четвертий енергоблок ЧАЕС, останній буде досі стояти на заводі в Києві, – розповідає керівник проекту Анатолій Дмитришин.

Тепер «Укрбуд» приступив до будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Зоні відчуження, після введення в експлуатацію якого, він буде використовуватися для зберігання відпрацьованого палива з Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнська АЕС. Нагадаємо, що раніше відпрацьоване паливо відправляли до Росії.

На даний момент тривають роботи й з будівництва нової залізничної лінії від будівельного майданчика сховища відпрацьованого ядерного палива до лінії Вільча-Янов. Нова залізнична гілка буде використовуватися для перевезення до сховища відпрацьованого ядерного палива з українських станцій.

 Цей рік вже став переломним – вперше за багато років Чорнобильську станцію можна назвати по-справжньому безпечною, – зазначив генеральний директор компанії «Укрбудмонтаж» Микола Єманов.

Останні новини:

Зараз читають