9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 17 Травня, 2022

Кабмін у лютому представить Стратегію «зеленого» курсу України

Кабінет Міністрів України планує розробити комплексну Стратегію «зеленого» курсу України та представити її у лютому 2022 року.

Про це повідомила віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина на онлайн-брифінгу, про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на GMK center.

«Сьогодні відбулося засідання міжвідомчої комісії з українського «зеленого» курсу, де було створено відповідні підстави для розробки комплексної Стратегії українського «зеленого» курсу», – заявила вона

За словами Ольги Стефанишиної, документ визначить основні питання енергетики, інфраструктури, енергоефективності та імплементації національно-визначеного внеску (НВВ-2).

Віцепрем’єр наголосила, що при залученні фінансування через міжнародні фінансові інститути пріоритетними є виключно проєкти «зеленої» трансформації.

«Все кредитування, яке ми залучатимемо через міжнародні фінансові установи, так чи інакше буде спрямоване саме на «зелену» трансформацію», – наголосила Ольга Стефанишина.

Серед пріоритетних напрямків вона назвала проєкти, пов’язані з реалізацією законопроєкту про внутрішні водні шляхи та з енергоефективністю. За словами Юлії Стефанишиної, частина ресурсів буде доступна регіонам для відновлення транспортних парків міст та територіальних громад.

Вона наголосила, що залучення фінансування буде можливим лише за наявності відповідних стратегій.

«Наше завдання на 2022 рік – ефективно освоювати ці міжнародні та державні ресурси. Тому сьогодні на засіданні міжвідомчої робочої групи ми спланували, що таке стратегічне бачення з’явиться у лютому наступного року», – додала віцепрем’єр.

Крім того, під час засідання робочої групи з координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської комісії «Європейський зелений курс» прем’єр-міністр України Денис Шмігаль нагадав, що реалізація кліматичних цілей передбачає низку ключових трансформацій. А для їхнього досягнення необхідно створити постійні робочі групи та координувати зусилля всіх учасників навколо Стратегії «зеленого» переходу.

Зокрема, вже створено постійні підгрупи за такими напрямками:

  • Енергетична незалежність та трансформація енергетики;
  • Енергоефективність та термомодернізація;
  • Нова конкурентоспроможна економіка;
  • Кліматичні гроші для забезпечення зеленого переходу.

Передбачається, що робота з підготовки національної стратегії «зеленого» переходу вестиметься на базі «Центру економічного відновлення».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають