9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Гідрометеорологічні організації України отримали партію пікапів

Гідрометеорологічні організації отримали нові автомобілі для виконання завдань моніторингу довкілля.

Про це повідомив начальник Управління гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій Богдан Масовець, передає Промисловий портал.

Чотири пікапи SsangYong моделі Musso Grand передано з балансу Державної служби України з надзвичайних ситуацій до трьох обласних центрів з гідрометеорології та Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського.

Автівки передані не лише як частина матеріально-технічного забезпечення гідрометеорологічних організацій, а й для здійснення моніторингу довкілля, а саме для оперативного відбору проб води, повітря, ґрунту з подальшим визначенням в них вмісту шкідливих речовин.

“Війна в Україні вже завдала і продовжує завдавати величезної шкоди людям, інфраструктурі населених пунктів, де тривають бойові дії, та природі. Україна на сьогодні є найбільш замінованою країною, до того ж окупанти не жаліють навіть не населені людьми екосистеми й заповідники. До прикладу усім відомий природний заповідник Асканія Нова у Херсонській області у зв’язку з неправомірними діями окупаційної влади несе колосальні втрати. Від воєнних дій російських окупантів страждає усе живе – від повітря, ґрунту й водних систем до рослин, пташок і тварин. І чим довше триває війна, тим більше шкоди вона завдає довкіллю, і тим більше негативних наслідків ми матимемо в майбутньому”, – говорить начальник Управління гідрометеорології Державної служби України з надзвичайних ситуацій Богдан Масовець.

blank
Фото: Богдан Масовець

Завдяки вчасно проведеним гідрометеорологічними організаціями ретельного відбору проб та якісного проведення їх аналізів дозволить розробити науково обґрунтовані рекомендації для прийняття управлінських рішень щодо відновлення постраждалих територій і запобігання негативним змінам стану довкілля в майбутньому з дотриманням вимог екологічної безпеки.

З використанням таких сучасних автомобілей відкриється можливість виконувати роботу не лише в центрах з гідрометеорології та центральних геофізичних обсерваторіях, а й на значно більших територіях.

Останні новини:

Зараз читають