9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 6 Жовтня, 2022

Фоторепортаж: Як у Львові переробляють пластик у нові потрібні речі

Поки кількість сміття досягає рекордної позначки, львів’яни вчаться переробляти його у красиві та потрібні речі.

У середу, 12 травня, у рамках екологічного тижня, який організував Zero Waste Lviv відбувся майстер-клас «Нове життя пластику: А чим стане твоя колекція кришечок?». Захід був проведений у майстерні «Zelenew» – підприємства, що переробляє використаний пластик у нові речі. За матеріалом ZAXID.NET

На підприємстві пластик спершу сортують, а потім відсортовану сировину на спеціальній машині подрібнюють на порошок. Далі цей порошок переплавляють на екструдері, який перетворює пластик на кошички, мильнички, вази, світильники та інші корисні речі.

Як розповіла ZAXID.NET одна із засновниць ініціативи Zero Waste Lviv Діана Попфалуші, її світогляд перевернувся чотири роки тому, після поїздки до Німеччини на «EcoCamping» –міжнародний табір, де були люди з різних країн.

Ми жили один тиждень в будинку, який повністю обладнаний сонячними панелям і після того я захотіла пов’язати своє життя з екологією, тому що прийшло переосмислення багатьох побутових речей, – каже Діана Попфалуші. Спочатку ініціатива Zero Waste Lviv була лише у соціальних мережах, де давали поради як боротися зі сміттям.

Згодом, після прохань людей, зрозуміли, що є потреба не просто сортувати сміття, а намагатися його мінімізувати. З березня цього року ми почали активну діяльність – провели перший експериментальний тиждень. Із 3 до 10 квітня провели майстер-класи із переробки органічних відходів, плетіння килимків, підставок із старих тканин. А із 5 до 25 червня триває другий екологічний тиждень.

Залучати людей потрібно комплексно. По-перше, повинна бути забезпечена інфраструктура, наприклад, забезпечення тими самими контейнерами. Обов’язково, має бути пояснено, що і куди викидати. Також має бути довіра людей, бо люди бачать неефективність сортування, коли прижає машина і скидає все разом. Також це повинно бути закріплено законодавчо. Закон, створення інфраструктури і свідомість українців – це комплекс, який повинен працювати, – каже Діана.

Фото: Павло Паламарчук / ZAXID.NET

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають