9.5 C
Alba Iulia
Середа, 20 Жовтня, 2021

До кінця 2017 року на Вінничині мають намір запустити шість сміттєсортувальних станцій

 • До кінця 2017 року на території Вінницької області мають намір запустити шість сміттєсортувальних станцій.

  Запровадження кардинальних змін передбачає власна стратегія поводження з твердими побутовими відходами регіону, передає EcoTown.

  Як зазначив голова Вінницької обласної ради [wiki]Анатолій Олійник[/wiki], дo пoчaтку 2018 рoку в усіх районах області організують переробку сміття. «З 1 січня 2018 року законодавчо буде заборонено захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів: статтею 32 Закону України “Про відходи” передбачений обов’язок створення умов для реалізації роздільного збирання побутових відходів, а з початку наступного року встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів, – пояснює чиновник. – Ми плануємо кaрдинaльнo змiнити ситуацію зі сміттям вже у 2017 році».

  Для Вінничини найбільш вигідна стовідсоткова переробка твердих побутових відходів, наголосив Анатолій Олійник. «Облаштування Стадницького полігону: видобуток газу та електроенергії – це перші кроки, які Італія, приміром, зробила тридцять років тому, – каже. він. – Наразі ми плануємо створити шість сортувальних станцій, а в перспективі – збудувати кілька заводів, які б переробляли органічні відходи у біогаз та біологічні добрива, що дасть можливість діяти в області ринковим відносинам”.

  Голова обласної ради нагадав, що у 2015 році Вінницька область – єдина в Україні – отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійською стороною у галузі управління відходами під назвою “Нарощування потенціалу та передача знань для підвищення та вдосконалення професійних навичок у галузі управління відходами у Вінницькій області”.

  «Загальна вартість виграного проекту становить 79 714 євро, грантові кошти – 39 755 євро, решта – власний внесок учасників, – уточнив Анатолій Олійник. – Проект реалізовуватиметься до 31 серпня 2017 року».

  На Вінничині плануюють завершити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ та укладання угод на вивіз побутових відходів, привести у належний санітарний стан сміттєзвалища населених пунктів області, відновити та перенести їх межі, створити захисні лісові насадження, визначити земельні ділянки сміттєзвалищ, які потребують рекультивації. Серед пріоритетних завдань і забезпечення виконання вимог Закону України “Про відходи” в частині укладання договорів на збір та вивіз побутових відходів на полігони складування.

  За даними директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Сeргiя Вoлкoва, кількість відходів, якi захoрoнюються нa пoлiгoнaх Вінничині щорічно збільшується на 1,4 млн м3.

  «Сьoгoднi в oблaстi нaрaхoвується 784 пaспoртизoвaних пoлiгoнів для склaдувaння смiття, пeрeвaжнa бiльшiсть яких нe вiдпoвiдaє нoрмaм тa вимoгaм сучaснoгo зaкoнoдaвствa, – зауважив посадовець. – Послугами вивезення твердих побутових відходів, які надає 61 підприємство різних форм власності, охоплено 84% населення, при цьому зношеність транспорту, який забезпечує вивезення твердих побутових відходів, сягає 68%».

  За словами Сeргiя Вoлкoва, найголовніша проблема – недостатнє усвідомлення населенням необхідності належного поводження з відходами. «З одного боку необхідно проводити серед населення, особливо серед молоді та дітей, масштабну просвітницьку кампанію для формування екосвідомості та культури поводження з ТПВ, а з іншого – активізувати роботу адміністративних комісій з притягнення до відповідальності порушників правил благоустрою населених пунктів та правил поводження з твердими побутовими відходами, – вважає комунальник. – У всіх населених пунктах області ми проводитимемо щомісячні “Дні чистоти”, а жителів територіальних громад, трудові колективи підприємств, організацій, установ, приватних підприємців, екологічні організації залучатимемо до виконання заходів із санітарного очищення населених пунктів, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та впорядкування прибережних та придорожніх смуг».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На підприємстві у Новомосковську відкрили новий соєпереробний цех

  У Новомосковську на Дніпропетровщині відкрили новий соєпереробний цех, розташований на заводі з виробництва кормів "АГРО КОМ".

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

  Аудит ЄС підтвердив дієвість системи державного контролю якості молочних продуктів

  Єврокомісія завершила аудит офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів з України, які призначені для експорту до Європейського Союзу.

  У Миколаєві побудують нову дорогу до морського порту

  У Миколаєві розробляється проєкт будівництва дороги в Миколаївський морський порт, яка пройде під Широкобальським мостом.Про це повідомив міський...

  Витрати на виробництво сільгосппродукції в Україні збільшились на третину

  У січні-серпні 2021 року витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні виросли на 35,6%, у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року (у...

  Метінвест подарував ЦГЗК новий пасажирський автобус

  На ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» з'явився новий пасажирський автобус Otokar Territo U. Це подарунок співробітникам від генерального директора Групи Метінвест до ювілею...

  Передане Україні науково-дослідне судно “Belgica” увійшло у Чорне море

  Науково-дослідне судно України “Belgica” увійшло у Чорне море і взяло курс на Одесу. Прибуття судна очікується протягом найближчих днів.

  АМПУ спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку профінансують підготовку проєктів концесії в порту Чорноморськ

  19 жовтня було підписано договір між Міністерством інфраструктури України, Європейським банком реконструкції та розвитку і ДП "Адміністрація морських портів України" щодо підготовки...

  Зараз читають

  Wizz Air базуватиме в Україні 11 літаків

  Угорський авіаперевізник Wizz Air має намір базувати в Україні 11 літаків.Про це повідомив...

  На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

  Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде...

  Запорізький електровозоремонтний завод цьогоріч відремонтував на 40% більше електровозів

  Запорізький електровозоремонтний завод (ЗЕРЗ) за період з січня по серпень 2021 року відремонтував на 13 електровозів більше,...

  Як українські науковці вирощують та вивчають унікальні антарктичні рослини (фото)

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики (ІМБГ) Національної академії наук України в рамках віртуальної екскурсії до лабораторії відділу...