9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Жовтня, 2021

Для рятування річки Куяльник її очистять від дамб та запруд

 • На Одещині для того щоб врятувати екосистему Куяльника, річку звільнять від дамб та запруд. З цією метою департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації оголосив тендер на розробку відповідного проекту і техніко-економічного обґрунтування.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Думську.

  Через те що влітку стік річки Куяльник до куяльницького лиману майже припиняться, у верхів’ї лиману утворюються солончаки. Частково ця проблема була вирішена у 2014-му році, коли було прокладено трубопровід, через який до лиману здійснювалася подача морської води. Втім, для повного відтворення екосистеми, необхідно поновити живлення лиману річковою водою.

  Засолення куяльницького лиману. Вид з космосу

  Поки що Куяльник зі стану вмираючого перейшов в стан важкохворого. Щоб лиман видужав повністю, морської води мало. Для відновлення водно-сольового балансу необхідно, щоб лиман знову почали живити і прісноводні джерела. Поки ж більше 80% прісноводного стоку в лиман не потрапляє. Причин багато. Одна з них — замулювання і перекриття дамбами річки Великий Куяльник, — розповів ректор Одеського державного екологічного університету доктора фізико-математичних наук Сергій Степаненко.

  Йдеться про штучні водойми, кількість яких на водозборі Великого Куяльника сягає 135-ти загальним обсягом при максимальному наповненні 15,6 млн кубометрів. Згідно з висновками фахівців ОДЕКУ, ці водойми акумулюють майже весь стік річки, тож до лиману практично нічого не потрапляє.

  Засолення куяльницького лиману

  Розчищення русла передбачає реконструкцію або ліквідацію частини гідротехнічних споруд в Лиманському, Іванівському, Шіряєвському, Березівському, Ананьївському та Подільському районах.

  Нагадаємо, що у водному кодексі України прямо забороняється будівництво в басейнах річок водосховищ і ставків з повним обсягом, що перевищує обсяг стоку річки в розрахунковий маловодний рік. Для річки Великий Куяльник такий стік дорівнює нулю, тому на її водозборі взагалі не можна будувати штучні водойми.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На фоні скорочення імпорту металопродукції збільшилась місткість ринку сталі в Україні

  В січні-вересні 2021 року українськими металургійними підприємствами вироблено 14,49 мільйона тонн металопрокату, що на 5,6% більше, ніж...

  Харківський завод отримав нове життя після приватизації та почав виробництво зарядок для електрокарів

  Після приватизації на занедбаному заводі "Система" почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Компанія продає високотехнологічний продукт по всьому світу та щороку платить...

  «Мотор Січ» отримала замовлення на 25 гелікоптерів Мі-2МСБ – Богуслаєв

  Президент заводу «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв повідомив про замовлення на 25 вертольотів Мі-2МСБ. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  НВО “Практика” представило модернізовану версію БМП з бойовим модулем “Спис” (фото)

  В рамках робочого візиту Секретаря Ради національної безпеки і оборони України до ПрАТ "Науково-виробниче об’єднання "Практика", яка входить до складу ГС "Ліга...

  На Ніжинський елеватор встановлять найпотужніший в Україні теплогенератор вітчизняного виробництва

  На Ніжинському елеваторі встановлять український теплогенератор потужністю 16 МВт, аналогів якому в країні немає. Про це повідомив віцепрезидент і...

  В Одесі замість Іванівського мосту пропонують побудувати автомобільний тунель з публічним простором (фото)

  В Одесі, після публікації проєкту реконструкції Іванівського мосту та обговорення його недоліків, в Асоціації архітекторів з'явилася цікава пропозиція - сконструювати замість шляхопроводу...

  Українська компанія реконструювала 112 кілометрів автотраси в Іраку (фото)

  На початку жовтня в Іраку завершився міжнародний проєкт по реновації головної автомобільної дороги країни - шосе, що з'єднує Багдад і Басру.

  Порт “Південний” придбав обладнання для навантаження вугілля та руди

  Державний морський торговельний порт “Південний” закупив 18 нових грейферів на 29,5 мільйонів гривень. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

  Зараз читають

  В Одесі відкрили міський Офіс реставрації та урбаністики

  Муніципальна влада Одеси відкрила Офіс реставрації та урбаністики. Його очолив дизайнер, директор факультету архітектури та дизайну Генуезького...

  Порт Ніка-Тера прийняв найдовше судно у своїй історії

  Порт Ніка-Тера, що входить в структуру Group DF, прийняв судно з найбільшою довжиною у своїй історії –...

  У Володимир-Волинському для військовослужбовців ЗСУ побудували житло (відео)

  14 жовтня 42 військовослужбовці Володимир-Волинського гарнізону отримали ордери на службове житло. Будинок зводили...

  ​Нібулон сплатив понад 540 мільйонів гривень податків з початку року

  За три квартали 2021 року "Нібулон" направив 541,03 мільйонів гривень податків і зборів до бюджетів різних рівнів.