9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

Чорнобильська АЕС виграла тендер на дослідження зразків радіоактивних відходів з Рівненської АЕС

Чорнобильська АЕС проводитиме дослідження радіонуклідного складу зразків радіоактивних відходів (РАВ) у вигляді солебітумного компаунду (СБК) з Рівненської АЕС. Ці дослідження є першим етапом у комплексі робіт зі звільнення сховищ Рівненської АЕС від накопичених контейнерів із СБК.

Контракт на відповідні роботи ЧАЕС виграла у відкритих торгах на платформі Prozorro. Замовником робіт виступає НАЕК «Енергоатом». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП “Чорнобильська АЕС”.

У чому полягає робота, коментує заступник директора технічного з поводження з РАВ Олександр Скомарохов:

Об’єм робіт для ЧАЕС складається з послідовної розробки методик відбору проб та характеризації СБК, участі у пробовідборі 35 проб відходів на Рівненській АЕС та виконанні досліджень з визначення радіонуклідного складу СБК у вимірювальний водно-радіохімічній лабораторії цеху поводження з РАВ ДСП ЧАЕС.

У певному сенсі ця робота буде новою для Чорнобильської АЕС.

Ми маємо досвід у характеризації подібних відходів, хоча конкретно СБК ми ще ніколи не характеризували, — говорить Олександр Скомарохов. — Для нас головне — показати, що ми можемо професійно виконувати подібну роботу на ринку послуг. Показати НАЕК та іншим підприємствам привабливість роботи з Чорнобильською АЕС, її можливості.

Згідно з проведеним тендером, Чорнобильська АЕС визнана переможцем з найменшою пропозицією вартості — близько 2,5 мільйонів гривень. У торгах брали участь ще дві організації: Державне спеціалізоване підприємство «Екоцентр» і Державна науково-дослідна установа «Чорнобильський центр».

Це перший випадок, коли ЧАЕС виграла тендер у якості підрядної організації, яка буде надавати послуги.

У перспективі планується виконати іммобілізацію вказаних вище відходів на Промисловому комплексі з переробки твердих радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС в залізобетонних контейнерах власного виробництва станції. Після цього відходи будуть спрямовані на захоронення до спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів ДСП «ЦППРВ».

Процес відбуватиметься згідно із рішенням, погодженим Державною інспекцією з ядерного регулювання України, НАЕК «Енергоатом», ДСП ЧАЕС та оператором сховища «Вектор».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають