9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 15 Червня, 2021

Чорнобильська АЕС виграла тендер на дослідження зразків радіоактивних відходів з Рівненської АЕС

 • Чорнобильська АЕС проводитиме дослідження радіонуклідного складу зразків радіоактивних відходів (РАВ) у вигляді солебітумного компаунду (СБК) з Рівненської АЕС. Ці дослідження є першим етапом у комплексі робіт зі звільнення сховищ Рівненської АЕС від накопичених контейнерів із СБК.

  Контракт на відповідні роботи ЧАЕС виграла у відкритих торгах на платформі Prozorro. Замовником робіт виступає НАЕК «Енергоатом». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП “Чорнобильська АЕС”.

  У чому полягає робота, коментує заступник директора технічного з поводження з РАВ Олександр Скомарохов:

  Об’єм робіт для ЧАЕС складається з послідовної розробки методик відбору проб та характеризації СБК, участі у пробовідборі 35 проб відходів на Рівненській АЕС та виконанні досліджень з визначення радіонуклідного складу СБК у вимірювальний водно-радіохімічній лабораторії цеху поводження з РАВ ДСП ЧАЕС.

  У певному сенсі ця робота буде новою для Чорнобильської АЕС.

  Ми маємо досвід у характеризації подібних відходів, хоча конкретно СБК ми ще ніколи не характеризували, — говорить Олександр Скомарохов. — Для нас головне — показати, що ми можемо професійно виконувати подібну роботу на ринку послуг. Показати НАЕК та іншим підприємствам привабливість роботи з Чорнобильською АЕС, її можливості.

  Згідно з проведеним тендером, Чорнобильська АЕС визнана переможцем з найменшою пропозицією вартості — близько 2,5 мільйонів гривень. У торгах брали участь ще дві організації: Державне спеціалізоване підприємство «Екоцентр» і Державна науково-дослідна установа «Чорнобильський центр».

  Це перший випадок, коли ЧАЕС виграла тендер у якості підрядної організації, яка буде надавати послуги.

  У перспективі планується виконати іммобілізацію вказаних вище відходів на Промисловому комплексі з переробки твердих радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС в залізобетонних контейнерах власного виробництва станції. Після цього відходи будуть спрямовані на захоронення до спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів ДСП «ЦППРВ».

  Процес відбуватиметься згідно із рішенням, погодженим Державною інспекцією з ядерного регулювання України, НАЕК «Енергоатом», ДСП ЧАЕС та оператором сховища «Вектор».


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану авіаційну ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв

  Європейський інвестиційний банк може виділити близько 75 мільйонів євро на закупівлю нових трамваїв і розбудову супутньої інфраструктури для Харкова.

  Українські науковці розробили нове обладнання для виробництва комплектуючих до турбін та авіадвигунів

  У Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України вперше в Україні розроблено устаткування, яке призначене для пошарового виготовлення металевих виробів заданої форми...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією НВО "Небо України".

  Крюківці планують випустити четвертий дизель-поїзд ДПКр-3 до кінця серпня

  Крюківський вагонобудівний завод планує зібрати четвертий тривагонний дизель-поїзд ДПКр-3 до Дня Незалежності України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  “Івченко-Прогрес” розпочало процес імпортозаміщення на гвинтах до транспортника Ан-70

  ДП "Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро "Прогрес" ім. академіка О. Г. Івченка", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", почало працювати над модернізацією унікальних...

  ​Міноборони сформувало вимоги до наземних бойових дронів та проведе відкритий конкурс між компаніями-виробниками

  У Міністерстві оборони України сформували вимоги до наземного бойового дрона, який має посилити Збройні Сили України вже у найближчій перспективі та проведе...

  Зараз читають

  “Укравтодор” розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD

  "Укравтодор" розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD, яка містить інтерактивну карту дорожніх робіт з інформацією про...

  Техніку ЗСУ почали оснащувати вітчизняною тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds (фото)

  Військову техніку Збройних сил України почали оснащувати тепловізійною системою нічного керування Atri Tinds, яка розроблена приватною компанією...

  Італійська компанія додатково закупила 10 українських двигунів для ракети-носія Vega

  КБ "Південне" спільно з ДП "Південмаш" та італійська компанія AVIO S.p.A досягли домовленості про додаткове постачання 10...

  Зерновий термінал Neptune у порту Південний з часу відкриття перевалив понад 6,6 мільйона тонн зернових

  З червня 2018 року, коли був запущений в роботу зерновий термінал Neptune в порту Південний, даним підприємством...