9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 28 Червня, 2022

Будівництво індустріального парку «Земля та вода» під Харковом планують розпочати вже цієї весни

Будівництво п’яти заводів у рамках індустріального парку «Земля та вода» під Харковом планують розпочати вже у квітні-травні 2022 року.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на vgorode.ua.

За прогнозами місцевої влади буде створено 300 робочих місць. Будівництво орієнтовно триватиме 5 років.

Нагадаємо, на території Валківського району хочуть збудувати:

  • завод біогазу;
  • завод метанолу;
  • завод біодизеля;
  • завод оцтової кислоти;
  • сортувальна лінія сміття.
blank

«Ми прогнозуємо 300 робочих місць. Сьогодні ми завершуємо розробку плану території, виноситимемо його на найближчу сесію міськради. Після цього – реєстрація в Міністерстві регіональної політики. Ми розраховуємо, що роботи розпочнуться у квітні-травні», – розповів в ефірі «Українського радіо» Харків» начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Валківської міськради Олександр Грінченко.

За його словами, у громаді гостро постає питання переробки сміття.

«Очисні споруди не працюють понад 10 років, і нечистоти від місцевих стоків та промисловості накопичуються на мулових полях, це призвело до накопичення великої кількості мулу. Вивезти чи поховати це неможливо, його можна тільки переробити. Така ж складна ситуація склалася з полігоном твердих побутових відходів : з 1974 року в одному яру накопичується сміття від населення. Завод біогазу дозволить переробити складові мулових полів, переробити біологічні відходи з полігону. А завдяки сортувальній лінії ми зможемо розпочати утилізацію старого полігону», – каже Грінченко.

За словами чиновника, всі об’єкти обиралися так, щоб продукція одного ставала сировиною для іншого.

Парк планується розмістити у долині у східній частині Валок.

Проєкт дасть додатковий дохід до бюджету розвитку територіальної громади у розмірі близько 250 мільйонів гривень.

Гроші на будівництво індустріального парку буде виділено з місцевого бюджету, крім того, у Валках хочуть залучити кошти інвесторів. Загалом на ці роботи знадобиться близько п’яти років.

За даними Харківської обласної держадміністрації, проєкт індустріального парку вже презентували потенційним інвесторам, зокрема турецькій компанії Machtech.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають