9.5 C
Alba Iulia
Субота, 17 Лютого, 2024

Будівництво центрального сховища відпрацьованого палива планують завершити до кінця року

За словами міністра енергетики, фінансування для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) було знайдено за один рік.

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” і її підрядні організації планують до кінця 2018 року завершити будівництво першої черги Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке будується в зоні відчуження і буде служити для зберігання палива трьох українських АЕС. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН.

Ми за один рік знайшли фінансування і запустили будівництво. Перша черга повинна запуститися до кінця 2018 року, – сказав Ігор Насалик, коментуючи будівництво ЦСВЯП.

На початку червня 2017 року Кабмін затвердив проект будівництва ЦСВЯП. У цьому сховищі із застосуванням передової технології поверхневого “сухого” зберігання компанії Holtec International буде протягом 100 років безпечно зберігатися ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС (На Запорізькій АЕС з 2001 року експлуатується пристанційне Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива). Через відсутність власного сховища Україна змушена щороку витрачати близько 200 мільйонів доларів на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива на території Росії.

Контракт на будівництво ЦСВЯП між “Енергоатомом” і Holtec Internatinal був підписаний ще в 2005 році, проте через низку причин, в тому числі з-за зміни політичної кон’юнктури, проект довгий час був фактично заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася в 2014 році.

Останні новини:

Зараз читають