9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Авдіївський коксохімічний завод ознайомив Уряд з програмою майбутньої екологічної модернізації виробництва

Найбільшими забруднювачами атмосферного повітря в Україні є підприємства важкої промисловості. Ситуацію можна змінити лише за умов співпраці держави та бізнесу.

Про це під час робочої поїздки до Авдіївського коксохімічного заводу, розташованого неподалік лінії розмежування, сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Урядовий портал.

Авдіївський коксохімічний завод є одним із найбільших промислових підприємств Донеччини. Ми провели нараду з керівництвом цього підприємства  і обговорили виконання регламентних робіт в умовах екстрених ситуацій та ознайомилися з програмою майбутньої екологічної модернізації виробництва. У мене як у Міністра екології і природних ресурсів є розуміння, що її виконання  ускладнюється військовими діями неподалік, – прокоментував Остап Семерак.

Водночас він наголосив, що держава зацікавлена у співпраці з великими промисловими підприємствами у частині зменшення обсягів викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря та скидів у воду, а також щодо зберігання та утилізації промислових відходів.

Насправді обсяги промислових відходів в Україні у рази перевищують кількість побутових. Ми зараз розглядаємо можливість їх повторного використання, наприклад, під час ремонту доріг чи як складову для виробництва будівельних матеріалів. Цей досвід успішно використовують європейські країни. Ми не повинні відкидати таку  ідею, – резюмував Остап Семерак. Він повідомив, що вже наступного тижня Уряд має розглянути Національну стратегію управління відходами, в якій один із розділів стосується нових відходів поводження з промисловими відходами.

Наразі Авдіївський кокосохім процює над ремонтом установки з виробництва сірчаної кислоти в цеху сіркоочищення №2, що робить виробничий процес екологічно чистим, а також дасть можливість заводчанам підвищити якість та кількість продукції яка випускається. В оновлення агрегату Група Метінвест інвестували близько 31 млн грн.

Останні новини:

Зараз читають