9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 9 Серпня, 2022

Арка над четвертим блоком ЧАЕС введена в експлуатацію

Новий безпечний конфайнмент (НБК), зведений над зруйнованим в 1986 році четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), переданий Державному спеціалізованому підприємству (ДСП) «Чорнобильська АЕС» і введений в експлуатацію, повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків банку Антон Усов.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Капітал.

«Через 22 роки після організації Чорнобильського фонду “Укриття”, новий безпечний конфайнмент запущений в експлуатацію і передається Україні. Міжнародна спільнота зібрала EUR 1,5 млрд на реалізацію проєкту. Внесок Європейського банку реконструкції та розвитку становить понад EUR 700 млн. НБК прослужить, мінімум, 100 років і допоможе вирішувати завдання розбирання саркофага над четвертим реактором», – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Як повідомлялося, будівництво нового безпечного конфайнменту над старим об’єктом «Укриття» почалося у 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Через великі розміри НБК його довелося будувати двома частинами, які були підняті й успішно з’єднані у 2015 році. Усередині арки НБК встановлений кран для демонтажу існуючого старого «Саркофагу» і залишків четвертого енергоблоку. НБК має проєктний термін експлуатації 100 років. Його будівництво обійшлося в EUR 1,5 млрд.

В кінці квітня 2019 року НБК введений в режим пробної експлуатації. Після проведення пробної експлуатації конфайнмент буде перебувати в дослідницько-промисловій, яка триватиме не більше як рік. За її підсумками ЧАЕС отримає відповідну ліцензію і перейде до повноцінної експлуатації та демонтажу конструкцій «Укриття».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають