9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Червня, 2022

За оцінками експертів 60% підприємств молочної галузі відновили стабільну роботу

Молочна галузь України відновила роботу і працює стабільно. Це дозволяє прибрати молокопродукти зі списку критичного імпорту.

Таку думку висловив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур в інтерв’ю «Інфагро», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

«Молочна галузь України зараз здатна задовольнити всі потреби країни в основних видах молочної продукції. Кілька мільйонів громадян виїхали, частина території окупована.  Оскільки, за моєю оцінкою, стабільну роботу відновили близько 60-65% переробних підприємств, то з урахуванням залишків на складах — сиру, сирного продукту, сухого молока, згущеного молока, яке раніше відправлялося на експорт, попит на молочну продукцію може бути задоволений вітчизняними підприємствами. Заводи відновили обсяги переробки, деякі навіть збільшили», — запевнив він. 

За словами експерта частина підприємств знаходиться на окупованій території, частина у прифронтовій зоні, але з урахуванням того, що до війни багато заводів працювало із завантаженням 0.6, то зменшення кількості діючих підприємств ніяк не позначилося на обсягах молока, що закуповується переробниками, особливо з урахуванням того, що закрилися деякі іноземні заводи. Тому працюючі заводи змогли збільшити обсяги переробки.

«Оскільки вітчизняна молочна галузь може забезпечити внутрішній попит, то спілка ставить питання про те, щоб взагалі прибрати зі списків критичного імпорту молочні продукти, тому що недоцільно витрачати валюту на ті продукти, які ми можемо виробляти самі», — вважає Арсен Дідур.

Він пояснив, що 30% реалізації молочної продукції зараз йде через державні закупівлі, 20% — це реалізація по своїх каналах, а 50% – продажі через мережі. 

«І проблема в тому, що мережі, продовжуючи практику неплатежів, створюють серйозну проблему. І вона стосується не тільки постачальників. Адже ці неплатежі призводять до того, що заводи у свою чергу не можуть вчасно розраховуватися з постачальниками сировини, аграріями, а це тягне за собою виникнення проблем, які не дають їм вчасно провести посівну і заготівлю кормів», — підсумував експерт.

Також, в СМПУ повідомляють, що домоглися для підприємств галузі статусу, за якого вони мають право закуповувати газ у постачальника «останньої надії». Тому з точки зору енергозабезпечення по газу молочні підприємства захищені.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають