9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

Відтепер всі виробники готової харчової продукції повинні працювати за системою НАССР

До 20 вересня 2018 року систему НАССР повинні у себе запровадити виробники готової продукції, яка не містить інгредієнтів тваринного походження.

Про це повідомляє кореспондент LANDLORD, передає Національний промисловий портал.

До прикладу, до таких виробників належать кондитерські фабрики, компанії з переробки й виробництва фруктової та овочевої продукції.

За порушення вимог НАССР законом передбачаються штрафні санкції.

Юридичні особи — у розмірі від 30-75 мінімальних заробітних плат

Фізичних осіб-підприємців — від 3-15 мінімальних заробітних плат та загроза зупинення роботи потужності.

Відповідно до закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» всі оператори ринку харчових продуктів повинні на своїх потужностях впровадити систему керування безпекою харчових продуктів НАССР. Ця робота передбачає кілька етапів, залежно від виду діяльності та розміру підприємства.

Перші два етапи стосуються великих підприємств:

До 20 вересня 2017 року впровадження НАССР було обов’язковим для боєнь, молокозаводів та підприємств із переробки й виробництва м’яса — тобто продукції, у складі якої є необроблені компоненти тваринного походження.

До 20 вересня 2018 року систему НАССР повинні у себе запровадити виробники готової продукції, яка не містить інгредієнтів тваринного походження, до яких, до прикладу, належать кондитерські фабрики, компанії з переробки й виробництва фруктової та овочевої продукції.

До 20 вересня 2019 року вимоги НАССР повинні запровадити малі виробництва.

До малих потужностей, закону відносяться такі, що постачають харчові продукти кінцевому споживачу, мають не більше ніж десять осіб робочого персоналу та займають площу не більше ніж 400 кв.м, або потужності, які не постачають харчові продукти кінцевому споживачу та мають не більше ніж п’ять осіб робочого персоналу.

Як раніше повідомляв LANDLORD, на початок 2018 року 426 українських підприємств впровадили систему НАССР, 143 знаходились на стадії розробки та впровадження.

HACCP (система аналізу ризиків, небезпечних чинників і контролю критичних точок).

Міжнародна системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (англ. HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Points) – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Методичні рекомендації щодо впровадження операторами потужностей з виробництва та обігу харчових продуктів: програм-передумов системи НАССР; постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР можна знайти на сайті Мінагрополітики за посиланням.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають