9.5 C
Alba Iulia
Субота, 10 Червня, 2023

В Україні збільшиться кількість працюючих цукрових заводів

Цього року в Україні має збільшитися кількість працюючих цукрових заводів порівняно з 2022 роком, заявив в. о. голови правління Національної асоціації цукровиків України “Укрцукор” Назар Михайловин.

Передає Промисловий Портал з посиланням на “Інтерфакс-Україна“. 

“Через воєнні дії на території нашої країни минулого року були серйозні проблеми в Київській, Харківській, Житомирській, Чернігівській областях. Вони не змогли взяти участь у посіві та виробництві цукру. Сезон-2022 в Україні відпрацювали 23 заводи, до яких нинішнього року приєднається ще шість підприємств”, – сказав він.

Мінагрополітики очікує, що у 2023 році площа під цукровими буряками стане майже такою ж, як до війни. До війни засівали 226 тис. га; у 2022 році площа скоротилася до 181,4 тис. га; цього року планується зібрати врожай з 220 тис. га. Валове виробництво цукрових буряків цього року очікується в межах 11,3 млн тонн, що на 1,6 млн тонн більше, ніж у 2021 році. Це створює хороші умови для відновлення роботи низки цукрових заводів.

blank
Фото: latifundist.com

Кількість урожаю може збільшитися також за рахунок фермерів-новачків, вважає Михайловин.

“Через складнощі з реалізацією соняшнику, кукурудзи та пшениці багато фермерів звернули увагу на ліквідність цукрових буряків – їх не потрібно зберігати, сушити, тобто додатково вкладати гроші”, – сказав він.

За його словами, фермери під час продажу цукрових буряків переробним заводам одразу отримують розрахунок. До того ж, цукрові заводи під час підписання контрактів із сільгоспвиробниками забезпечують їх насінням, добривами, засобами захисту рослин і, за необхідності, технікою, що перебуває на балансі переробних підприємств.

Останні новини:

Зараз читають