9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

В Україні пропонують реформувати галузь рибного господарства

Кабмін ухвалив законопроєкт, який має вдосконалити державне регулювання в галузі рибного господарства.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерство аграрної політики та продовольства України

Учора, 22 липня, Кабінет Міністрів України схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури».

«Зараз новим субʼєктам господарювання практично неможливо увійти до сфери промислового рибальства, тому ми робимо все для того, щоб механізм входу на ринок рибного господарства став максимально простим і прозорим», – прокоментував урядовий законопроект заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Зазначається, що запропонований Урядом законопроєкт передбачає прозорий механізм аукціонних торгів з продажу прав на укладання договорів на право спеціального використання водних біоресурсів.

Разом з цим, пропонують спростити процедуру оренди водних об’єктів для рибогосподарських потреб. Так на час воєнного стану для договорів оренди, строк дії яких закінчується у період дії воєнного стану і протягом року після його припинення чи скасування, передбачається автоматичне продовження строку їх дії на один рік. Також скасовується необхідність отримання погодження для цього.

Також пропонується упорядкування правовідносин щодо взяття в користування гідротехнічних споруд для цілей аквакультури.

«Крім того, проєктом Закону вводиться поняття Єдиної державної електронної системи управління рибною галуззю, як загальнодержавної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до інформації про рибну галузь України та її мережі, що забезпечує створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорону, захист інформації, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, суб’єктами надання адміністративних послуг, суб’єктами надання публічних (електронних публічних) послуг з метою отримання адміністративних та інших публічних (електронних публічних) послуг у сфері рибного господарства», – підкреслив заступник Міністра.

У Кабміні разом з цим пропонують залишити у територіальних органів лише контролюючі функції. Дозвільні ж процедури відбуватимуться через Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Детальніше про проєкт можна прочитати тут.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають