9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

В Україні поліпшується якість вина вітчизняного виробництва

blankНа сьогодні існують всі передумови для того, щоб український ринок вина розвивався. Однак, статистика свідчить про протилежні тенденції – обсяг ринку українського вина знижується, виробництво вітчизняного продукту – скорочується. Про це в своєму авторському блозі повідомив директор з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий, передає УНН.

За даними роздрібного аудиту, частка українського вина поступово зростає з 2012 року і за фактом 2016 становила близько 83%. При цьому, варто зазначити, що незважаючи на всі позитивні чинники, обсяг ринку українського вина без урахування Криму плавно знижується, і за фактом в 2016 році оцінюється в 100 млн д літрів, що приблизно на 15% менше, ніж в 2013 році. Також, за даними Держстатистики, виробництво вина, в 2016 році в порівнянні з 2015 роком скоротилося на 3%. тобто, незважаючи на те, що всі передумови є для того, щоб українське вино розвивалося, ринок всупереч скорочується, – написав він.

За словами О.Безуглого, кількість позицій українських вин в супермаркетах України продовжує скорочуватися. Однією з причин є заміна вітчизняного вина імпортним, зазначив він.

Нагадаємо що: Урожайність українського винограду виросла втричі.

Безумовно, враховуючи зростання реальних витрат населення багатьом українцям зараз не до вина, але скорочення ринку додатково сприяє не дуже раціональна політика найбільших мереж в Україні, які скорочують кількість позицій українських вин і роблять акцент на імпорті. Окремі рітейлери скоротили кількість українських вин за останні 5 років в 2 рази. При цьому, загальна тенденція свідчить про те, що асортимент українського вина в супермаркетах скоротився в середньому на чверть, – написав він.

У той же час О.Безуглій переконаний, що український ринок вина “приречений” на успіх. Адже якість вітчизняної продукції поліпшується, асортимент стає більш різноманітним, а ціна – доступною. Всі ці фактори є наслідками зростаючої конкуренції між виробниками сьогодні, зазначив він.

У поточній ситуації українським виробникам стає тісно, але посилення конкуренції є хорошим фактором для розвитку ринку і споживача зокрема. Якість українського вина поліпшується, асортимент стає ще більш різноманітним, ціна доступніше, і без всяких сумнівів, ринок українського вина приречений на успіх, – резюмував він.

Додамо що: Українські винороби у 2016 році переробили 254 тисячі тонн винограду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають