9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Лютого, 2023

Україна майже наполовину збільшила імпорт ігристих вин через падіння виробництва

У 2021 році імпорт ігристих вин в Україну у грошовому вимірі становив 54,7 млн ​​доларів, що на 44% більше у порівнянні з аналогічним показником минулого року та у 2,6 раза більше у порівнянні з показником 5 років тому.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УНІАН.

Причинами такої тенденції є зменшення українського виробництва ігристих вин (за останні 5 років виробництво українських вин скоротилося на 39%, за 2021 рік – приблизно на 2%) та часткова зміна смакових уподобань українців.

“Основними постачальниками ігристих вин в Україну є європейські країни. У 2021 році це були Італія (54% імпорту у грошовому вимірі), Франція (18%), Іспанія (10%), Німеччина (5%) та Грузія (4%)”, – зазначила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин.

Також вона додала, що Україна здійснює експорт ігристих вин, проте його обсяги у грошовому вимірі у 7 разів менші у порівнянні з імпортом. У 2021 році експорт ігристих вин у грошовому вираженні становив близько 7,9 млн доларів, проте лише близько 40-45% експорту – це ігристі українського походження, решта – реекспорт європейських вин.

Виробництво ігристих вин в Україні

За даними Держстату, в Україні за 2020 рік виробництво ігристих вин, включаючи “Шампанське України”, скоротилося на 15,4% у порівнянні з попереднім роком, а бренді, включаючи “Коньяк України”, – на 17%. Такі показники частково обумовлюють імпорт цієї продукції до України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають