9.5 C
Alba Iulia
Середа, 29 Листопада, 2023

Україна збільшила експорт м’яса та м’ясної продукції

Україна за вісім місяців цього року наростила обсяг експорту м’яса та м’ясопродукції на 11,9%.

Про це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький під час бізнес-форуму «Зерно. Свині. М’ясо – 2023», передає Промисловий Портал з посиланням на Укрінформ.

«Для будь-якої галузі ключовим мотивуючим фактором розвитку є зовнішня торгівля. Обсяг експорту м’яса та м’ясопродукції за 8 місяців 2023 року зріс на 11,9%. Його вартість склала 617,1 млн доларів США. При цьому імпортувати ми стали значно менше – на 35,2%, що становить 116,6 млн доларів», – сказав урядовець.

Висоцький зазначив, що в Україні є всі передумови для ефективного розвитку м’ясної галузі та реалізації експортного потенціалу. Темпи зростання поголів’я тварин цього року мають позитивну динаміку. З початку року поголів’я великої рогатої худоби зросло – на 9,9%, свиней – на 4,5%, птиці – на 18,3%.

При цьому, наголосив він, головні завдання галузі – виробництво продукції з доданою вартістю й експорт м’яса та продуктів переробки.

blank
Вариант Агро Строй Глобинський м’ясомолочний комплекс

Висоцький наголосив, що Мінагрополітики підтримує заходи, спрямовані на комплексний підхід до взаємодії різних галузей АПК з метою їх економічного розвитку та забезпечення продовольчої безпеки.

«Українські виробники м’яса своєю працею в умовах війни зберегли базу для зростання галузі. Держава для розвитку сектору має забезпечити відкриття ринків і біобезпеку всередині країни», – підкреслив перший заступник міністра агрополітики.

Останні новини:

Зараз читають