9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

Україна покращила позиції у Глобальному індексі продовольчої безпеки

За даними Economist Impact, що опублікувала 10 щорічний Глобальний індекс продовольчої безпеки (GFSI), розробку якого фінансує міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience, в Україні зміцнився стан продовольчої безпеки.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.

Так, Україна посіла 58-й рядок Індексу серед 113 країн, набравши 62 бали за 100-бальною шкалою оцінки, що на 3,2 бали вище порівняно з минулим роком.

Водночас Україна продовжує залишатися наприкінці рейтингу серед європейських країн, поступаючись останнім місцем лише Сербії з оцінкою в 61,4 бала.

«Країни Європи демонструють одні з найкращих показників у всьому світі. Так, перші п’ять ступенів Індексу зайняли Ірландія, Австрія, Великобританія, Фінляндія та Швейцарія. З чотирьох категорій GFSI Європейський регіон показав найкращі показники за рівнем доступності», – йдеться у повідомленні Corteva Agriscience.

Поліпшення показників багато в чому пов’язане з розвитком сільського господарства, зокрема виробничою та дослідницькою активністю міжнародних сільськогосподарських компаній, зазначають експерти.

«Новіша генетика з високим рівнем адаптації до змін та розуміння, як забезпечити реалізацію її потенціалу, цифрові технології, що дозволяють контролювати та прогнозувати виробництво, нові засоби захисту, диференційований посів, захист, харчування – безперервні інвестиції у покращення методів виробництва продукції та нові технології дозволяють зберігати стабільність», — переконаний керівник розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience Сергій Резніченко.

GFSI вимірює показники продовольчої безпеки в 113 країнах за факторами доступності, наявності, якості та безпеки, а також стану природних ресурсів та стійкості. Він враховує 58 унікальних показників продовольчої безпеки, включаючи нерівність доходів та економічну нерівність, нерівність у сфері довкілля та природних ресурсів, звертаючи увагу на системні прогалини та дії, необхідні для прискорення прогресу на шляху до Цілі сталого розвитку ООН до 2030 року №2 «Подолання голоду».

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають