9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Україна погодила договір з Росією по риболовлі на Азовському морі

Державного агентства рибного господарства України готується до підписання нового протоколу про рибальство в акваторії Азовського моря за договором з Росією від 1993 року.

Передає Національний Промисловий портал з посиланням на УМП.

МЗС коментуючи нове підписання журналістам посилається на положення Конвенції ООН, зокрема про розподіл квот на вилов риби в Азовському морі.

Зокрема питання підготовки та підписання протоколу про рибальство в акваторії Азовського моря МЗС назвав винятковою компетенцією Державного агентства рибного господарства України.

МЗС не коментує питання про те, за якими адмінкордонами буде розподілено квоти, і чи означає ця угода фактичне визнання кордонів, на яких наполягає РФ, вимагаючи визнати Крим російською територією.

Минулого року внаслідок прямого втручання низки народних депутатів, члени російської делегації були змушені покинути Україну ні з чим.

Нагадаємо, що окрім розподілу квот на риболовлю, в рамках договору відбувається дослідження акваторії Азовського моря.

Дослідження здійснюються профільним російським Азовським науково-дослідним інститутом рибного господарства, що після анексії Криму, також є відповідальним за рибний промисел в прибережних водах окупованого півострова:

blank
Зона відповідальності Азовського науково-дослідного інституту рибного господарства з їх офіційного сайту

Роботи здійснюються судном «Володимир Усков» проекту 1328, тип «Балтика» (маломірний риболовний траулер рефрижераторний).

Це судно було побудовано у 2005 році на ВАТ «Сосновський суднобудівний завод», у Кіровській області РФ. До 2011 року судно майже не використовувалось та прийшло до занедбаного стану, коли вперше став на ремонт на «Азовская судоверфь» у місті Азов та мав занедбаний стан:

blank
Судно «Владимир Усков» на «Азовская судоверфь» у 2011 році

На Азовській судноверфі здійснювались заходи щодо ремонту обладнання, які закінчені не були.

Кошти на ремонт знайшлись у 2017 році, тоді «Росриболовство» надало кошти у розмірі 13 781 684 рублів для проведення ремонту та переобладнання МРТК «Володимир Усков» для проведення спеціалізованих наукових досліджень в Азовському та Чорному морях.

blank
Вигляд судна Владивир Усков після проведення відповідних робіт у 2017 році

Короткі технічні характеристики судна:

Водотоннажність: 36 тонн
Валова місткість: 143 тонн
Довжина: 25,46 метрів
Ширина: 7 метрів
Осадка: 2,37 метрів
Вантажопідйомність: 26,2 т
Температура в трюмах: -0,5…-2°С
Швидкість: 9,5 вузів
Автономність плавання по запасам палива: 6 діб
Кількість ліжкових місць: 5
Потужність ГД: 1×220 кВт

Відповідно до вищезазначеної угоди це російське судно, або орендоване для потреб досліджень може пересуватись у територіальних водах України та здійснювати дослідження.

Ось деякі ділянки узбережжя для яких передбачений доступ дослідницьких суден Російської Федерації для досліджень відповідно до протоколу торішній сесії російсько-української комісії з питань риболовства в Азовському морі:

blank
blank

Тобто на законних підставах російські дослідні судна без огляду українськими прикордонниками можуть вільно заходити в українські територіальні води та здійснювати дослідницьку діяльність районів, що визначені як потенційно небезпечні та використані для подальшої російської агресії з моря.

На фоні гібридної економічної блокади українських портів, через зупинку цивільних торговельних суден російськими прикордонниками перед Керченською протокою та в Азовському з метою зірвання доставки вантажів у Бердянськ та Маріуполь, дія цієї Угоди виглядає як саботаж українських інтересів.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають