9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 5 Грудня, 2023

У травні експорт молочних продуктів виріс на 44%

Загальний експорт молока і згущених вершків у травні склав 1,87 тис. т, що на 44% більше, ніж у квітні. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року торгівля впала на 7%.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Щодо вершкового масла, то за травень в Україні було експортовано 780 т, що на 59% більше, ніж минулого місяця, а також на 8% більше, ніж торік. 

За словами аналітика УКАБ Максима Гопки, в найближчі місяці ситуація з експортом повинна поступово покращуватись, оскільки органи влади зацікавлені в підтримці вітчизняних молочних виробників.

Цін на готові молочні продукти в супермаркетах мають деякі зміни за останні три місяці:

  • молоко (0,9 л, 2,6%) зросло в ціні на 7% (середня ціна в травні — 35,74 грн);
  • масло вершкове (200 г, 72,50%) подорожчало на 6% (середня ціна в травні — 61,60 грн);
  • сметана (340 г, 20%) впала в ціні на 3% (середня ціна в травні — 38,5 грн);
  • сир Голландський (1 кг, 45%) зріс на 4% (середня ціна в травні — 321,7 грн).

«На початку червня на полицях супермаркетів ми вже можемо спостерігати доволі великий асортимент молочних продуктів і навіть невеликі знижки. Це зумовлено відновленням виробництва (де це можливо) та зменшенням попиту порівняно з минулим роком, а також поступовим відновленням імпорту. Подальша ціна на молочні продукти залежатиме від цін на пальне, зміни собівартості кормів, а також розвитку воєнних дій», — пояснює експерт.

Останні новини:

Зараз читають