9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

У червні експорт української молочної продукції виріс на 32%

За червень Україна експортувала 9,3 тис. тонн молочних товарів, що на 32% більше ніж в травні.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Сумарно за квітень, травень та червень об’єм експорту молокопродуктів склав 21,9 тис. тонн, що всього лише на 3% менше ніж в аналогічний період минулого року.

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, в червні досі спостерігається позитивне зростання українського експорту молока та молочних товарів. Загалом за останній місяць було експортовано 9,3 тис. тонн молочних товарів, що на 32% більше ніж в травні. А саме:

  • Молоко та вершки незгущені – 2,7 тис. тонн (більше на 17%);
  • Молоко та вершки згущені – 3,3 тис. тонн (на 71%);
  • Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 239 тонн, (на 2%);
  • Молочна сироватка – 1,5 тис. тонн, (на 16%);
  • Масло вершкове – 897 тонн, (на 12%);
  • Всі види сирів і кисломолочний сир – 563 тонн, (на 35%).

Найбільшими країнами імпортерами були: Польща, Молдова, Литва.

Щодо імпорту молочних продуктів, то наразі спостерігається нарощування об’ємів лише серед сирів усіх видів. За червень місяць було ввезено 3,6 тис. тонн, а це на 59% більше ніж в травні та на 6% більше ніж в червні 2021 року.

«Це в свою чергу підтримує ціни на внутрішньому ринку, але й водночас шкодить українському виробнику, оскільки наразі спостерігається зменшення споживацького попиту на сири. Однією з причин цього є досить висока ціна: виробники в гуртовій торгівлі не готові віддавати традиційні сорти дешевше, а з націнкою мереж сир стає недоступним для багатьох споживачів», – пояснює Максим Гопка.

За даними УКАБ кілограм молока екстра ґатунку переробники купують в діапазоні 10,70-10,85 грн без ПДВ (в залежності від регіону), молоко вищого ґатунку – 10,54 -10,69 грн без ПДВ (в залежності від регіону).

Низькі ціни на корми стримують ріст собівартості молока, що робить українську продукцію конкурентною на зовнішньому ринку.

Останні новини:

Зараз читають