9.5 C
Alba Iulia
Середа, 17 Серпня, 2022

У Британії продаватимуть Чорнобильську горілку

Команда вчених з Великої Британії та України виготовила експериментальний алкоголь з чорнобильської води й пшениці під брендом “Атомік”. Продукт є абсолютно радіоактивно безпечним

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Для виготовлення партії “Атомік” використовувалася вода з чорнобильських свердловин. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою з глибокого водоносного шару в Чорнобилі, який має схожий хімічний склад з грунтовими водами регіону Шампань у Франції. У воді не було виявлено радіоактивного забруднення, — йдеться в повідомленні.

У планах дослідників — налагодити виробництво горілки й повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів. При цьому ініціатори не планують вирощувати зерно в зоні відчуження, оскільки там зараз заповідник дикої природи.

“Атомік” був розроблений в рамках проєкт, що фінансується Радою з досліджень природного середовища Великобританії (NERC). Мета проєкт — з’ясувати, чи можна безпечно використовувати частину занедбаних після аварії на ЧАЕС земель для вирощування сільськогосподарських культур. Дослідники кажуть, що сьогодні в зоні обов’язкового відселення є території, які можна використовувати для безпечного вирощування сільгоспкультур, якщо робити це під постійним контролем.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають