9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 26 Січня, 2021

Суттєво знижено акциз на виробництво плодово-ягідних вин

 • Верховна Рада України прийняла правки до Податкового кодексу, згідно з якими акциз на плодово-ягідні вина знижений до 0,01 грн / л.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

  “Верховна Рада знизила акцизний збір на плодово-ягідні вина і прирівняла його до акцизного збору на виноградні вина. Раніше він прирівнювався до лікеро-горілчаної продукції. Дана галузь занепала, коли були “драконівські” законодавчі акти, а зараз умови оптимальні, щоб відновити виробництво плодово-ягідних вин”, — повідомив глава асоціації “Укрсадвинпром” Володимир Печко.

  Згідно порівняльної таблиці, ставка податку на неігрісті вина з фактичною міцністю 1,2-15% об’ємних одиниць етилового спирту складе 0,01 грн/л.

  За словами глави “Укрсадвинпрому”, парламент також погодив зміни, згідно з якими, нових виробників виноробної продукції будуть відносити до 4-ї групи платників єдиного податку.

  Кабмін збільшив держпідтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників з 300 млн грн у 2018 році до 400 млн грн в 2019 році.

  На думку В.Печко, дане збільшення держпідтримки доцільно, оскільки в 2018 році галузь засвоїть всі виділені кошти.

  “На літньому засіданні комісія з розподілу бюджетних коштів Мінагропроду виділяла компенсацію тільки за посадковий матеріал, а на засіданні восени будуть також компенсуватися холодильники, шокова заморозка і сортувальні лінії (крім саджанців). Фактично всі кошти на садівництво освояться”, — пояснив він.

  У той же час глава “Укрсадвинпрому” зазначив, що для розвитку галузі необхідно направляти більше коштів на переробку продукції.

  “Потрібно фінансувати не тільки посадку, але і переробку, сортування і зберігання фруктів та ягід. Зокрема, кошти потрібно виділяти на переробку — холодильники, камери шокової заморозки для ягід, переробку в нові види продукції — яблучні чіпси, в’ялену продукцію, виноградні і плодово-ягідні вина “, — сказав В.Печко.

  Він додав, що збільшення обсягів переробки в майбутньому допоможе виробникам фруктів і ягід в роки з великими врожаями.

  “У цьому році ціна на продукцію подальшої переробки — малину, смородину, яблука — впала. Закупівельні ціни на яблука, наприклад, на заводах становили 0,52 грн/кг, малину — 10-12 грн/кг. Це дуже низька ціна, враховуючи вартість прибирання. Зменшення акцизного збору на плодово-ягідні вина дасть можливість підприємствам самим переробляти свою продукцію”, — зазначив В.Печко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Флот “Нібулону” торік збільшив перевезення вантажів на 9%

  Флот компанії "Нібулон", одного з найбільших агроекспортерів України, в період навігації 2020 року перевіз рекордні 4,14 мільйона...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19 мм загальною вартістю 104 680...

  В рамках реалізації проєкту Kyiv City Express запустять комфортабельну електричку до Бучі

  Найближчим часом за напрямком Київ — Коцюбинське — Ірпінь — Буча, в рамках проєкту Kyiv City Express, запустять додаткову комфортабельну електричку.

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка" почали процедуру постановки на озброєння...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  На кордоні Угорщини та України будують найбільший в Європі залізничний термінал

  В угорському місті Фенешлітке неподалік від кордону з Україною розпочалося конструювання найбільшого і найсучаснішого наземного термінала для...

  «Зоря»-«Машпроект» стане основним підприємством холдингу «Морські системи»

  «ДП «Зоря»-«Машпроект» розпочинає підготовку до перетворення на господарське товариство.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий...

  “Укрспецекспорт” імпортував 250 турецьких полімерних пістолетів SAR 9

  Держкомпанія «Укрспецекспорт» наприкінці 2020 року поставила в Україну 250 турецьких полімерних пістолетів Sarsilmaz SAR 9 калібру 9х19...