9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 17 Червня, 2021

Суттєво знижено акциз на виробництво плодово-ягідних вин

 • Верховна Рада України прийняла правки до Податкового кодексу, згідно з якими акциз на плодово-ягідні вина знижений до 0,01 грн / л.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

  “Верховна Рада знизила акцизний збір на плодово-ягідні вина і прирівняла його до акцизного збору на виноградні вина. Раніше він прирівнювався до лікеро-горілчаної продукції. Дана галузь занепала, коли були “драконівські” законодавчі акти, а зараз умови оптимальні, щоб відновити виробництво плодово-ягідних вин”, — повідомив глава асоціації “Укрсадвинпром” Володимир Печко.

  Згідно порівняльної таблиці, ставка податку на неігрісті вина з фактичною міцністю 1,2-15% об’ємних одиниць етилового спирту складе 0,01 грн/л.

  За словами глави “Укрсадвинпрому”, парламент також погодив зміни, згідно з якими, нових виробників виноробної продукції будуть відносити до 4-ї групи платників єдиного податку.

  Кабмін збільшив держпідтримку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників з 300 млн грн у 2018 році до 400 млн грн в 2019 році.

  На думку В.Печко, дане збільшення держпідтримки доцільно, оскільки в 2018 році галузь засвоїть всі виділені кошти.

  “На літньому засіданні комісія з розподілу бюджетних коштів Мінагропроду виділяла компенсацію тільки за посадковий матеріал, а на засіданні восени будуть також компенсуватися холодильники, шокова заморозка і сортувальні лінії (крім саджанців). Фактично всі кошти на садівництво освояться”, — пояснив він.

  У той же час глава “Укрсадвинпрому” зазначив, що для розвитку галузі необхідно направляти більше коштів на переробку продукції.

  “Потрібно фінансувати не тільки посадку, але і переробку, сортування і зберігання фруктів та ягід. Зокрема, кошти потрібно виділяти на переробку — холодильники, камери шокової заморозки для ягід, переробку в нові види продукції — яблучні чіпси, в’ялену продукцію, виноградні і плодово-ягідні вина “, — сказав В.Печко.

  Він додав, що збільшення обсягів переробки в майбутньому допоможе виробникам фруктів і ягід в роки з великими врожаями.

  “У цьому році ціна на продукцію подальшої переробки — малину, смородину, яблука — впала. Закупівельні ціни на яблука, наприклад, на заводах становили 0,52 грн/кг, малину — 10-12 грн/кг. Це дуже низька ціна, враховуючи вартість прибирання. Зменшення акцизного збору на плодово-ягідні вина дасть можливість підприємствам самим переробляти свою продукцію”, — зазначив В.Печко.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  У Києві показали українську універсальну станцію постановки перешкод «Прометей-МФ5»

  На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» презентували станцію перешкод універсальну «Прометей-МФ5».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  “Інтерпайп” переміг у тендері на постачання “Укрзалізниці” понад чотирьох тисяч залізничних коліс

  Компанія "Інтерпайп НТЗ" стала переможцем тендеру в системі Prozorro на постачання АТ "Укрзалізниця" 4,4 тисячі одиниць суцільновальцьованих коліс.

  «Укрспецекспорт» підписав перший контракт на ремонт пакистанського літака Іл-78 в рамках виставки «Зброя та безпека»

  Державна компанія «Укрспецекспорт», що входить до складу ДК «Укроборонпром», в рамках роботи XVII Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека – 2021» підписала...

  КБ «ЛУЧ» представило широкому загалу модернізований самохідний ПТРК «Штурм-С» (фото)

  Під час міжнародної зброярської виставки «Зброя та безпека», яка проходить у Києві на базі Міжнародного виставкового центру, КБ «ЛУЧ» представило модернізований самохідний...

  Державна компанія «Артем» представила у Києві дрон-камікадзе «Мисливець»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» окрім боєприпасів до ствольної артилерії та авіації працює над дроном-камікадзе «Мисливець». Він був представлений на виставці «Зброя...

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики провели масштабне дослідження мікроорганізмів Київського метрополітену

  Науковці Інституту молекулярної біології і генетики Національної академії наук України провели масштабне дослідження мікроорганізмів столичного метрополітену.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Суднобудівний завод «Нібулон» упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони України

  Суднобудівний-судноремонтний завод компанії «Нібулон» згідно з планом упродовж 2022 року збудує всі п’ять катерів для Морської охорони Державної прикордонної служби України.

  Зараз читають

  “Інтерпайп” розпочав постачати залізничні колеса до Мавританії

  Український виробник залізничної продукції "Інтерпайп" продовжує нарощувати свою присутність на експортних ринках. Відтепер українці постачатимуть локомотивні колеса...

  КБ «ЛУЧ» представить на виставці «Зброя та безпека» ракету УП-277 класу «повітря-повітря»

  КБ «ЛУЧ», яке входить до складу ДК "Укроборонпром" презентує на міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека» керовану...

  З’явилась відеопрезентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE

  На виставці "Зброя та Безпека-2021" відбудеться офіційна презентація надсучасного українського багатоцільового ударного stealth-БПЛА ACE ONE.

  Українська армія завершує процес заміни гвинтівок СВД на нову зброю

  В Збройних силах України майже не залишилося гвинтівок СВД, які традиційно виконували роль снайперської зброї та дісталися...