9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Стартував сезон Херсонських кавунів: яка ціна?

У Києві вже можна купити перші ранні кавуни з Херсонщини.

Поява великої партії ранніх кавунів з півдня України, значно знизило на них ціни. І якщо перші ягоди продавали по 15 гривень за кілограм, то їх вартість в суботу, 22 червня, вже була у два рази нижче – 7 гривень за кілограм. Окремі виробники опустили ціну навіть до 5 грн, придивився до цінників видання FastFruit.

Не боятися ранніх кавунів і не відмовляти собі в їх кількості закликає українців економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак. За його словами, загроза вмісту нітратів в ягодах — перебільшена, насправді ж, люди отримують отруєння через те, що просто не миють кавуни перед тим, як нарізати, впевнений експерт.

Основною проблемою при реалізації раннього кавуна в Україні є недовіра до нього споживачів. Тому нерідко, при збільшенні обсягів виробництва ранніх сортів кавуна, ціни на нього знижуються дуже швидко, тому що багато хто побоюється підвищеного рівня нітратів в цій ранній ягоді. Насправді, рівень нітратів в кавунах ніде, крім пострадянського простору, ніхто не контролює, тому що вважається, що навіть теоретично це не може становити небезпеку для споживача, — розповів журналістам економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За інформацією аналітиків EastFruit, ціни на кавуни в Україні в кілька разів менше, ніж в Європі. Наприклад, в Іспанії баштани продають по 40-50 центів США (приб. 13 грн), А в таких країнах, як Німеччина і Великобританія, ті стоять ще дорожче.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають