9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Підприємець із Запоріжжя розвиває виробництво гострих соусів та консервації з перців

На Запоріжжі підприємець після релокації розвиває виробництво гострих соусів та консервації з гірких перців.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на Суспільне.

Максим Пузанов до повномасштабної війни вирощував гіркі перці на земельній ділянці своїх родичів у селі Таврійське Запорізької області. Через постійні російські обстріли чоловік релокував виробництво в село Бабурка, де орендував земельні ділянки та за грантові кошти придбав обладнання.

Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Максим Пузанов був у родичів в селі Таврійське, де вирощував перці. Росіяни обстрілювали населений пункт постійно, тому повернувся додому. Тоді, каже чоловік, про виробництво й не думав. Оговтавшись після всіх подій, Максим зрозумів, що треба рятувати справу:

“У мене вже проростало більше 20 тисяч кущів саме перчиків. І потрібно було за ними доглядати: полив, підсвічування. Саме ці сорти перчиків вони у нас ростуть не так, як звичайні перці з березня або кінця лютого. А ми їх висаджуємо ще в грудні”.

Максим вирішив, що треба повернутися в Таврійське, бо розсаду ж встигли висадити. До того ж допомогу запропонували батьки дружини, які лишилися в цьому селі.

blank
Перці, який вирощує підприємець із Запоріжжя. Фото: Суспільне Запоріжжя

Цього року підприємець орендував земельні ділянки в селі Бабурка та посадив гіркі перці, духмяні трави, часник. Однак і тут чоловіка спіткали нові випробування. Після підриву Каховської ГЕС зникла технічна вода для поливу:

“І досі її немає. Тому ми разом з нашими дачниками, фермерами вирішили пробурити таку спільну свердловину, завдяки якій в усіх усе виросло і наші перчики теж”.

Допомагають Максиму розвивати виробництво батьки, які виїхали з тимчасово окупованого села Самійлівка Пологівського району.

Нині запорізький підприємець вирощує понад два десятки сортів гіркого перцю та розвиває виробництво гострих соусів. За грантові кошти придбав обладнання та облаштовує приміщення.

blank
Приміщення з переробки гірких перців. Фото: Суспільне Запоріжжя

“У нас невеличкий цех. Ми отримали отаке обладнання. Це нам допоміг міжнародний фонд USAID. І ще частина обладнання має за контрактом прийти. Це дуже велика допомога для нас і для інших крафтових виробників”, – розповів Максим Пузанов.

Останні новини:

Зараз читають