9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Новий сучасний цех відкрила птахофабрика на Волині

Володимир-Волинська птахофабрика 21 жовтня відкрила цех з виготовлення м’ясо-кісткового борошна. Він входить в проєкт будівництва нового Переробного комплексу, який підприємство розпочало у 2019 році.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на 032.ua – Сайт міста Львова.

«З початком будівництва ми прогнозували, що зможемо відразу запустити і здати весь комплекс в експлуатацію. Вартість будівництва прогнозується в розмірі 1,5 мільярда гривень. На сьогодні робіт проведено майже на 700 мільйонів. Цей Комплекс дасть можливість збільшити наші виробничі можливості, а ще до 500 нових робочих місць. Вважаю, що це корисно як і підприємству, так і державі у вигляді збільшення надходжень податків, так і для людей, хто отримає роботи в цьому регіоні», – розповів Дмитро Добкін, співвласник підприємства.

Будівництво сучасного Комплексу переробки відбувається за європейськими стандартами. Це повне оснащення обладнанням світових виробників та надійна система екобезпеки шляхом вторинної переробки виробничих відходів та наявності сучасних очисних споруд.

«Обладнання для цеху закупили в Нідерландах, Італії, Туреччині та Сполучених Штатів Америки. Виробнича потужність його складає 11 тон м’ясо-кісткового борошна за день. Вартість закупленого обладнання становила майже 50 мільйонів гривень, в той же час загалом вартість будівництва цього цеху склала понад 130 мільйонів гривень. Цех в першу чергу буде переробляти рештки від власного виробництва та в повному об’ємі зможе запрацювати із запуском всього комплексу в цілому», – зазначив Дмитро Гедз, керівник проекту будівництва.

Присутній на відкритті Богдан Лозинський, начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, зазначив, що аналогічні цехи можуть стати розв’язанням проблеми для української промисловості з утилізацією залишків від виробництва.

«Це хороша ініціатива, коли підприємство робить як Володимир-Волинська птахофабрика та самостійно зводить цех по переробці залишків від власного виробництва. Як бачимо тут це сучасне європейське обладнання, відповідно контроль викидів в атмосферу. І, на мою думку, це один з найкращих варіантів», – зазначив Богдан Лозинський

Новий комплекс переробки будують поблизу села Гайки, що в Оваднівській ОТГ. До слова, громада під час першого етапу децентралізації боролася за приєднання саме цього населеного пункту, адже розуміли, що для самодостатнього функціонування потрібні серйозні платники податків.

«Цей цех дуже важливий для нашої громади, адже саме через нього ми боролися за приєднання частини Турійського району до Оваднівської ОТГ. Ми знали, що він буде відкриватися, і вже з нетерпінням чекаємо коли запрацює в повністю. Ми ж знаємо, що це є і робочі місця. Коли сьогодні бізнес бореться за ринок, то люди – за робочі місця. Мешканцям громади треба робочі місця, їм треба кормити сім’ї. Ми надіємося, що тут буде кілька сотень додаткових робочих місць, надіємося на кілька додаткових мільйонів податків», – розповів Сергій Панасевич, голова Оваднівської ОТГ.

Водночас Володимир-Волинська птахофабрика є великим платником податків не лише у цій громаді, а загалом в регіоні та країні: з початку 2021 року, станом на вересень, підприємством було сплачено понад 169,3 мільйона гривень податків до бюджетів різного рівня.

«Нам приємно, що сьогодні здають черговий етап будівництва нового Комплексу переробки. Сподіваємося на швидке завершення робіт, це дуже хороша справа для нашої області і всієї України, адже птахофабрика займає четверте місце за об’ємом вирощування птиці в країні». – Юрій Горбенко, директор Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

На підприємстві працює понад 1500 співробітників. Із запуском Переробного комплексу прогнозують створити ще додаткові робочі місця.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають