9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 21 Березня, 2023

Названо ТОП-3 українські виробники органічного молока

Названо трьох найкращих українських виробників органічного молока.

Рейтинг склали BrandStory, передає Промисловий Портал.

«Цей рік видався непростим і для молочних господарств. Але вони зуміли не тільки зберегти поголів’я та виробничі потужності, але й створювати нові продукти, розширювати ринки збуту і навіть перемагати на міжнародних конкурсах!», – розказують укладачі рейтингу.

1 місце – Organic Milk

Торгова марка існує 8 років і належить ТОВ «Органік мілк» (Житомирська область). Завод став першим в Україні, на якому виробляється лише органічна молочна продукція.

blank

Компанія є однією з найбільших в Україні та Європі, яка займається органічним виробництвом. Мають повний цикл виробництва і забезпечують себе власною сировиною. Корови споживають лише органічні корми та близько 200 днів на рік випасаються на органічних пасовищах. Всі етапи виробництва сертифіковані й знаходяться під контролем Органік Стандарт.

Виготовляють молоко, кефір, йогурт, масло, сметану, сир, сир кисломолочний, загалом бiльше 50 найменувань. ТМ представлена в усіх національних торгових мережах (Сільпо, Ашан, Новус), в спеціалізованих торгових мережах (Natur Boutique, Eco Shop, Eco Club) та інтернет-магазинах (Rozetka та інші). Продукція давно експортується до Саудівської Аравії, в ОАЕ та Йорданію. В грудні 2022 року розпочали експортувати широкий асортимент молочних продуктів до ЄС.

2 місце – Старий Порицьк

Торгова марка існує з 2009 року, статус органічного та сертифікат відповідності органічним стандартам ЄС господарство «Старий Порицьк» (Волинська область) має з 2012-го року, перебуває під контролем органу сертифікації Органік Стандарт. З 2014 року частина продукції компанії проходить додаткову перевірку за органічним приватним стандартом Bio Suissе, Швейцарія.

blank

Господарство повного циклу виробництва. Корів утримують безприв’язно, в сучасному тваринницькому комплексі, годують збалансованими натуральними кормами власного виробництва, тому називають їх «щасливими».

ТМ випускає понад 40 найменувань асортименту органічної молочної продукції: тверді й розсільні сири, йогурти, масло, кефір, ряжанку, кисломолочний сир, пастеризоване молоко різної жирності. Також в асортименті з’явилися органічні напівфабрикати: сирники, ліниві вареники.

Цього року Старопорицький сир Чеддер отримав бронзову нагороду на ProCheeseAwards 2022 – наймасштабнішому сирному конкурсі в Європі! В події, до речі, взяли участь 4434 сири з 42 країн світу. Їх оцінювали 250 міжнародних суддів.

3 місце – ЕтноПродукт

Продукцію під торговою маркою виробляє ПрАТ «ЕтноПродукт» (Чернігівська область) – українсько-швейцарське аграрне підприємство із замкнутим циклом виробництва. Торгова марка існує 13 років. Випускають до 15 найменувань молочної продукції.

blank

Присутній повний цикл виробництва. Всі етапи виробництва сертифіковані й знаходяться під контролем Органік Стандарт.

Поля та ферми підприємства розташовані на північному сході Чернігівської області України, де обробляється близько 570 га органічної землі (пасовища, сіножаті, рілля), утримується близько 330 голів великої рогатої худоби. Продукцію виробляють на молокопереробному підприємстві під Києвом.

Компанія першою в Україні почала продавати в магазинах сире, негомогенізоване молоко і досі є лідером у цій ніші. Це складний продукт – виготовляється за високими технологічними стандартами і до того ж має короткий термін придатності.

Територія, де знаходяться виробничі потужності, з 24 лютого до 2 квітня перебувала в окупації. Не було кормів, палива, але ферма продовжила свою роботу, навіть коли зруйнували підстанцію і не стало електропостачання, працювали на генераторах. Молоко безкоштовно роздавали місцевим і це допомогло багатьом людям вижити в той складний період. До Києва – основного місця збуту – через зруйновані мости не можна було дістатися. Компанія відновила постачання молока в столицю лише влітку після відновлення мостів через Десну.

Попит на органічні продукти, особливо молочні, в Україні зростає, компанія зменшила експорт зернових і сконцентрувалася на внутрішньому ринку; розвивають ферму та переробку, запускають нові продукти.

Складання рейтингу

У BrandStory розповідають, що спочатку складався довгий список з 50 торгових марок, які позиціонують себе як органічні. Далі перевірялася наявність відповідних сертифікатів на заявлену продукцію. На цьому етапі відсіялося більш ніж половина претендентів.

«З’ясувалося, що багато компаній неправомірно називають себе «органічними виробниками» або ж мають відповідні сертифікати лише на певні продукти, але при цьому всю свою продукцію маркують як «органічну», – кажуть укладачі рейтингу.

Залишилося 30 компаній, які працюють чесно і маркують словом «органік» лише ту продукцію, на яку мають відповідний сертифікат. Далі вони ранжувалися за трьома критеріями: Обсяги виробництва та продажів – за основу бралося дослідження внутрішнього ринку органічної харчової продукції в Україні у 2021 році. Враховувалися обсяги продажів операторами органічного виробництва, які підконтрольні органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт». Частка обсягів органічної продукції українського виробництва для внутрішнього ринку України, що сертифікована Органік Стандарт становить понад 95%, тому даний огляд є репрезентативним. Оцінювальні дані, які представлені в дослідженні, включають кількість реалізованої операторами органічної продукції на ринку України за 2021 рік.

blank

Також оцінювалося, які результати має компанія у нинішньому, 2022 році. Адже багато хто опинився в окупації, були перервані виробничі процеси та ланцюги постачання. Такий «ідеальний шторм» змогли пережити не всі, але стало очевидним, наскільки компанія є сильною і життєздатною. Втім, майже всі не просто вистояли, а змогли швидко переорієнтуватися, змінити маркетингову політику і навіть розширити асортимент.

blank

Представленість брендів в торгових мережах: оцінювали експерти-маркетологи за інформацією, наданою торговими мережами, магазинами органічної і фермерської продукції, а також компаніями-виробниками. Медіа та піар активність брендів: оцінювалася за результатами моніторингу. Враховувалася кількість та якість згадувань ТМ у ЗМІ, кількість публікацій, рекламні та маркетингові прояви; представленість в соцмережах: проводився аналіз якості контенту та активності сторінок компаній, охоплення та залученість аудиторії.

Також враховувалися відкритість компаній та готовність до комунікації. Окремо експерти (спеціалісти з брендингу) оцінювали загальну концепцію бренду, його смислову та візуальну складову.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають