9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

Найдорожчий лот за час малої приватизації: на аукціон виставили Зарубинський спиртзавод за 245 млн грн

Фонд державного майна України виставив на аукціон Зарубинський спиртзавод у Тернопільській області.

Про це передає Промисловий Портал з посиланням на повідомлення фонду.

Аукціон відбудеться 2 жовтня. Стартова ціна – 245,4 млн гривень. Це найдорожчий лот за всю історію малої приватизації.

Зарубинський спиртзавод – це діюче підприємство спиртової галузі, яке виробляє не лише етиловий спирт, а й біоетанол та навіть експортує його. До його складу входять 58 об’єктів нерухомості загальною площею 28804 м², зокрема цехи, склади, виробничі будівлі, адміністративний комплекс та інші об’єкти. Також у лот приватизації входять 27 транспортних засобів та об’єктів спецтехніки.

blank
Зарубинський спиртзавод. Фото: ФДМУ

У 2022-23 роках підприємство було прибутковим – 1,1 млн та 1,6 млн відповідно. Натомість у 2020-21 роках демонструвало значні збитки – 72,7 млн та 14,2 млн відповідно. Через це Зарубинський спиртзавод накопичив значну кредиторську заборгованість – 374 млн гривень. З них 4,4 млн – борги перед бюджетом та 732 тис. перед працівниками. Ці зобов’язання переходять до майбутнього інвестора.

blank
Зарубинський спиртзавод. Фото: ФДМУ

“Приватизація Зарубинського спиртзаводу допоможе знайти ефективного приватного власника, повернути борги та залучити інвестиції у розвиток підприємства”, – заявляють у ФДМУ.

Спиртзаводи – одні з найпопулярніших активів малої приватизації. З вересня 2022 року ФДМУ продав 14 спиртзаводів та залучив 965 мільйонів до держбюджету.

Останні новини:

Зараз читають