9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

На Херсонщині планують створити ферму з вирощування мідій та устриць

Морська акваторія Чорного моря півдня України має всі перспективи для створення ферм з вирощування мідій та устриць. Співробітники Херсонського державного аграрного університету дослідили можливості створення на півдні України таких ферм.

Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на Agronews.

Кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев ділиться особливостями існування мідій в акваторії Чорного моря — він вважає, що морська акваторія Чорного моря півдня України має всі перспективи для створення спеціальних ферм. Північно-західна частина Чорного моря України, зокрема Херсонщина, могла б добре заробляти на виробництві таких морепродуктів. До того ж вирощування мідій вигідне не тільки з економічного, але й з екологічного боку.

«Ми можемо споживати свої, чорноморські, мідії та устриці, вирощені на спеціальних фермах», – зазначає виконувач обов’язків завідувача кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев.

Експерт вважає вирощування мідій та устриць перспективною галуззю у країнах, які мають вихід до Чорного моря. Статистично доведено, що жителі України можуть споживати близько 140 тисяч тонн мідійної продукції на рік, але наразі цей ресурс задовольняє чилійська продукція.

Останні новини:

Зараз читають