9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 25 Січня, 2022

На Херсонщині планують створити ферму з вирощування мідій та устриць

Морська акваторія Чорного моря півдня України має всі перспективи для створення ферм з вирощування мідій та устриць. Співробітники Херсонського державного аграрного університету дослідили можливості створення на півдні України таких ферм.

Повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на Agronews.

Кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев ділиться особливостями існування мідій в акваторії Чорного моря — він вважає, що морська акваторія Чорного моря півдня України має всі перспективи для створення спеціальних ферм. Північно-західна частина Чорного моря України, зокрема Херсонщина, могла б добре заробляти на виробництві таких морепродуктів. До того ж вирощування мідій вигідне не тільки з економічного, але й з екологічного боку.

«Ми можемо споживати свої, чорноморські, мідії та устриці, вирощені на спеціальних фермах», – зазначає виконувач обов’язків завідувача кафедри водних біоресурсів та аквакультури ХДАУ кандидат біологічних наук, доцент Павло Кутіщев.

Експерт вважає вирощування мідій та устриць перспективною галуззю у країнах, які мають вихід до Чорного моря. Статистично доведено, що жителі України можуть споживати близько 140 тисяч тонн мідійної продукції на рік, але наразі цей ресурс задовольняє чилійська продукція.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають