9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

Міноборони обіцяє покращити харчування військовослужбовців (відео)

 • За словами заступника начальника управління розвитку продовольчого забезпечення Головного управління супроводження матеріального забезпечення ЗСУ полковника Олександра Хмиза, пріоритетним в наступному році є закупівля пайків нового зразка.

  Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Defense Express.

  “На сьогодні є три варіанти організації харчування військовослужбовців. Перший — це “гаряче”, яке наразі пріоритетне. Другий — забезпечення повноцінним харчуванням із використанням так званої 15-ї норми добового польового набору сухих продуктів у двох варіантах: для польових та для повсякденних умов. І третій —10-та норма, яка використовується в основному у військових частинах для окремих завдань”, – повідомив він.

  При цьому полковник відзначив, що закупівля 10-ї норми сухого пайка (з консервами) не є пріоритетною в наступному році й наразі вона закуповуються по старим договорам.

  За його словами, сухий пайок за 10-ю нормою є дещо застарілим, бо розроблений ще у 2001 році. Для вдосконалення харчування проходить робота над його покращенням, з урахуванням аналізу досвіду використання.

  Зокрема наразі перероблено технічну документацію для проведення закупівлі таких пайків. Вона включатиме 24 раціони й забезпечуватиме повноцінне харчування військовослужбовців на одне приймання їжі.

  “Зважаючи на відгуки військовослужбовців, також прийнято рішення пакувати продукти цього набору у «реторт пакети». Вони дозволяють зберігати страву довше, в різних умовах. Розробка цього сухпайка вже на завершальній стадії. Сподіваюся, що до кінця цього року буде закуплено контрольну партію у новій “реторт упаковці”, — повідомив полковник Олександр Хмиз.

  Варто додати, що основною відмінністю 15-ї (нової – 2016 року) та 10-ї (застарілої – 2001 року) норми є наявність в останній звичайних консервів, замість готових до вживання страв в “реторт упаковці”.

  При цьому сухий пайок (15-ї норми) здатний забезпечити повноцінне харчування військовослужбовця на добу впродовж необмеженого терміну. Натомість сухий пайок (10-тї норми), використовується упродовж не більше трьох діб. Крім того, “15-сухпай” дає можливість забезпечити повноцінне харчування бійців там, де неможливо приготувати гарячу їжу.

  Зазначимо, “Реторт-пакет” – це харчова упаковка, яка використовується як альтернатива звичайних консервних банок при виготовленні консервів. Реторт-пакет складається з декількох ламінованих шарів, здатних витримати високі температури при стерилізації в автоклаві. Таке пакування було розроблено для ВС США в 70-х роках минулого сторіччя.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст"...

  Миколаївський тепловозоремонтний завод проведе модернізацію 55 локомотивів для Єгипту

  Миколаївський тепловозоремонтний завод має намір освоювати нові серії локомотивів і диверсифікувати ринки по ремонту та модернізації локомотивів...

  “Укравтодор” розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD

  "Укравтодор" розробив єдину систему управління станом доріг E-ROAD, яка містить інтерактивну карту дорожніх робіт з інформацією про...

  Успішно завершено третій етап випробувань реактивних снарядів “Тайфун-1” (відео)

  Чергові випробувальні пуски українських реактивних снарядів "Тайфун-1" калібру 122-мм відбулись 26 травня 2021 року на полігоні "Широкий...