9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 26 Березня, 2023

В Україні відкривають виробництво безалергенного молока

Сумський національний аграрний університет спільно з ПрАТ «Ічнянський завод сухого молока та масла» запускають лінію виробництва безалергенного молока для продажу торговельних мережах України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на видання “Агробізнес Сьогодні”.

Подібне виробництво за словами представників університету вже працює у Новій Зеландії, Китаї, США та Австралії. Основною відмінністю молока А2 від звичайного молока А1 полягає у тому, що воно містить інший вид амінокислот, які не викликають побічних алергічних реакцій та порушень травлення в організмі людини.

В Україні, попри досить сумну ситуацію з алергією серед дітей таких ліній немає. Відтак батьки дітей, які не перетравлюють звичайне коров’яче молоко або мають на нього алергію, змушені переходити на дороговартісні безлактозні суміші чи купувати козяче молоко у домашніх господарствах, нехтуючи вимогами санітарної безпеки, – йдеться в повідомленні.

За даними наукових досліджень, які були проведені в Сумському НАУ, розведення певних порід корів дає можливість отримувати безпечне та легкозасвоюване молоко А2. Такими, наприклад, є корови лебединської породи, які визнані національним надбанням.

Лебединська порода корів несе в собі багато генотипів із фракцією бета-казеїну А2. Виділення тварин з таким генотипом дозволить видоювати безпечне, гіпоалергенне молоко. При цьому селекційно немає жодних проблем у виділенні генотипу А2. У Сумському НАУ є все необхідне для цього обладнання, – розповів ректор СНАУ, доктор сільськогосподарських наук Володимир Ладика.

Технічні умови для виробництва нового продукту вже повністю розроблені та проходять фінальну стадію рецензування. Невдовзі молоко А2 можна буде купити в українських крамницях.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають