9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

“Гуцульська овеча бриндзя” стала зареєстрованим брендом

Міністерство розвитку економіки зареєструвало географічну назву «Гуцульська овеча бриндзя». Цей сир став першим українським продуктом, який отримав свідоцтво про реєстрацію географічного зазначення, яке відповідає вимогам ЄС. Свідоцтво було видане відповідно до Закону України «Про охорону прав на зазначення походження товарів».

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на інформаційно-аналітичний портал АПК комплексу України.

“Гуцульська овеча бриндзя» – це перше українське географічне зазначення, що відповідає всім європейським вимогам до реєстрації та має право на визнання в ЄС. Заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка «Асоціація виробників традиційних карпатських високогірних сирів» у грудні минулого року.

Географічне зазначення, подібно знаку для товарів та послуг, несе певне повідомлення покупцеві — воно говорить, що продукт або виріб було виготовлено в особливому місці, і, відповідно, має деякі характеристики, які можуть бути виявлені тільки в цьому місці. Продукти з географічним зазначенням значно вище цінуються в країнах Європи як автентичні та високоякісні.

Зона виробництва «Гуцульської овечої бриндзі» охоплює Закарпаття, Івано-Франківську та частину Чернівецької області. Цей сир виготовляється на літніх високогірних пасовищах (полонинах) з гірського овечого молока відповідно до традицій, які беруть свій початок ще з 15 століття. У планах Асоціації також підтримуватиме повернення до традиційної технології визрівання бриндзі в дерев’яних барилах.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають