9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Експорт української молочної продукції у жовтні виріс на 70%

Виробництво молочних продуктів в Україні продовжує не тільки задовольняти внутрішній попит, а й залишає місце для зовнішньої торгівлі.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на аналітику асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”(УКАБ).

Так, сумарно за жовтень було експортовано 9 тис. т молочної продукції,  що на 70% більше, ніж торік.

Найбільше змінились об’єми поставок сирів всіх видів – експортовано 1,3 тис. т, що в 2,9 рази більше, ніж минулого року. Поставки відбувались до Польщі, Казахстану, Молдови.

За жовтень було експортовано:

  • Молоко та вершки, незгущені – 2,6 тис. тонн, ↑ в 2 рази (жовтень 2022/2021);
  • Молоко та вершки, згущені – 2,91 тис тонн, ↑ +92%;
  • Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 234 тонн, за місяць ↓ -28%;
  • Молочна сироватка – 989 тис. тонн, ↓ -10%;
  • Масло вершкове – 1,7 тис. тонн, ↑ +60%.

Водночас імпорт стабільно тримається на низькому рівні й у жовтні склав 4,4 тис. т, що на 58% нижче, ніж в жовтні 2021 року. Скорочення відбулося по всім категоріям, оскільки потреб на збільшення імпорту наразі немає.

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, створення нових можливостей постачання українських молочних продуктів в Європу та висока ціна в ЄС на сире молоко дозволили активізуватися галузі та знайти нові ринки збуту.

Варто зазначити, що наразі темпи зростання щомісячної ціни на молочку у світі сповільнюються, що підтверджується Індексом цін ФАО. Аналітики УКАБ пояснюють це тим, що обсяги пропозицій на ринках майже стабілізувались та світовий попит на молочну продукцію продовжує скорочуватись.

Останні новини:

Зараз читають