9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 29 Листопада, 2022

Експорт української молочної продукції у жовтні виріс на 70%

Виробництво молочних продуктів в Україні продовжує не тільки задовольняти внутрішній попит, а й залишає місце для зовнішньої торгівлі.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на аналітику асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”(УКАБ).

Так, сумарно за жовтень було експортовано 9 тис. т молочної продукції,  що на 70% більше, ніж торік.

Найбільше змінились об’єми поставок сирів всіх видів – експортовано 1,3 тис. т, що в 2,9 рази більше, ніж минулого року. Поставки відбувались до Польщі, Казахстану, Молдови.

blank

За жовтень було експортовано:

  • Молоко та вершки, незгущені – 2,6 тис. тонн, ↑ в 2 рази (жовтень 2022/2021);
  • Молоко та вершки, згущені – 2,91 тис тонн, ↑ +92%;
  • Маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 234 тонн, за місяць ↓ -28%;
  • Молочна сироватка – 989 тис. тонн, ↓ -10%;
  • Масло вершкове – 1,7 тис. тонн, ↑ +60%.

Водночас імпорт стабільно тримається на низькому рівні й у жовтні склав 4,4 тис. т, що на 58% нижче, ніж в жовтні 2021 року. Скорочення відбулося по всім категоріям, оскільки потреб на збільшення імпорту наразі немає.

За словами Максима Гопки, аналітика УКАБ, створення нових можливостей постачання українських молочних продуктів в Європу та висока ціна в ЄС на сире молоко дозволили активізуватися галузі та знайти нові ринки збуту.

blank

Варто зазначити, що наразі темпи зростання щомісячної ціни на молочку у світі сповільнюються, що підтверджується Індексом цін ФАО. Аналітики УКАБ пояснюють це тим, що обсяги пропозицій на ринках майже стабілізувались та світовий попит на молочну продукцію продовжує скорочуватись.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають