9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

Дізнайся які країни найбільше полюбляють український йогурт

Завдяки пропаганді здорового способу життя все дізналися наскільки корисні йогурти і як важливо наявність в організмі живих бактерій, які допомагають перетравлювати їжу.

Цим пояснюється популярність серед українського населення цих смачних кисломолочних продуктів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Inshe.tv.

Річне споживання йогуртів в нашій країні в середньому становить 2,5 кг на людину. Більш затребувані у співвітчизників питні йогурти. Їх купують в два рази більше, ніж густих (ложкових).

Вітчизняний ринок йогуртів в даний час характеризується наступними особливостями:

  • пряма залежність від виробництва молока, його обсягів, ціни і якості;
  • підвищене вплив на купівельну активність реклами та іншої інформації про корисність йогуртів, просування їх як незмінного атрибута здорового способу життя;
  • еластичність рівня попиту в відповідно до купівельної спроможності населення, оскільки йогурти не належать до продуктів першої необхідності.

Дією останнього описаного вище чинника пояснюється скорочення українського виробництва цього продукту в період 2014-2015 років. Після відновлення, що почалося купівельної спроможності споживачів, ринок йогуртів став збільшуватися і їх виробництво в 2016 році майже вийшло на рівень 2013 року і продовжило зростання надалі.

blank

Експортний потенціал українських йогуртів поки не розкритий. За кордон продається незначна кількість виробленого продукту. Обсяги цих продажів мають нестійку динаміку після 2013 року через виниклу необхідність переорієнтації на нові ринки збуту. У грошовому вираженні експорт йогуртів в період 2014-2016 років щорічно скорочувався. У 2017 році ця тенденція змінилася зростанням.

blank

Основними імпортерами йогуртів з нашої країни є Молдова та Грузія, які закупили за 9 місяців 2017 року 85,7% експортних обсягів. Зміна географічної структури поставок у порівнянні з 2013 роком показано на діаграмах нижче.

blank

Ринок йогуртів українського виробництва має позитивні перспективи для розвитку в найближчому майбутньому. Вони пов’язані зі зростанням світового і європейського ринків цього продукту на 8% і 5% відповідно; збільшенням доходів активної частини українського населення, що орієнтується на здорове харчування; появою на ринку нових продуктів; розвитком експорту йогуртів на наявні напрямки та знаходженням нових ринків збуту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають