9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

До Києва прибув конвой з польською гуманітарною допомогою для боротьби з коронавірусом

Понад 130 тонн медичного обладнання, придбаного польськими концернами та Міністерством охорони здоров’я, передав у четвер українському заступнику міністра охорони здоров’я Ігорю Іващенку посол Польщі Бартош Ціхоцький.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на БелсатТV.

Допомога прибула в Україну 12-ма вантажівками Державної пожежної служби.

“Солідарність – це польська вакцина проти коронавірусу”, – сказав посол Ціхоцький під час передачі допомоги українській стороні у відділенні Київської міської митної служби.

Понад 130 тонн масок, одноразових рукавичок, шоломів, захисних костюмів та дезінфікуючої рідини, придбаної, серед інших, надійде до лікарень. Їх закупили: PKO BP, PKN Orlen, PZU, PGNiG, PFN, а також МОЗ Польщі.

“Це найбільша гуманітарна допомога, яку отримує МОЗ України за всю історію не лише під час (епідемії) Covid-19”, – наголосив заступник українського відомства.

Іващенко подякував за допомогу та підкреслив, що дуже цінує підтримку з боку Польщі.

“Враховуючи нинішню ситуацію із поширенням коронавірусу, доставка гуманітарної допомоги є дуже важливою для нашої держави, громадян та лікарів”, – додав він.

За його словами, інші органи влади, такі як Служба надзвичайних ситуацій, Прикордонна служба або Міністерство оборони, вже звертаються до його міністерства щодо надання цієї підтримки.

“Ми плануємо, що ця продукція надійде до кінцевих споживачів якнайшвидше”, – сказав Іващенко.

Він зазначив, що деякі засоби будуть спрямовані до Слов’янська, який знаходиться поблизу зони конфлікту з проросійськими сепаратистами на сході країни.

Посол Ціхоцький підкреслив, що красномовно, що конвой прибув до України на наступний день після зустрічі лідерів Польщі та США Анджея Дуди та Дональда Трампа у Вашингтоні, де президент Польщі наголосив на трансатлантичних зв’язках, питанні безпеки нашого регіону, солідарності у зв’язку з пандемією.

“А сьогодні конвой приїздить сюди”, – сказав дипломат.

Виконавчою стороною проєкту опікувався Міжнародний фонд солідарності (FSM). Також долучився до ініціативи ЄС в рамках механізму цивільного захисту.

У інтерв’ю польським журналістам президент FSM Рафал Дзенчоловський зазначив, що українська сторона опрацьовує список лікарень, які найбільше потребують державної підтримки.

“Ми переконані, що частина цієї допомоги піде на Львівщину, оскільки вона сьогодні найбільше постраждала від епідемії, а частина цього транспорту поїде до східних областей України, що межують з окупованими районами, – додав він. – Це вираження солідарності, ми не хочемо закриватися в державно-національному егоїзмі та зводити свою причетність лише до кордонів нашої країни”.

Він також зазначив, що з іншого боку, ця допомога має прагматичний вимір, адже Україна “сьогодні страждає на епідемію набагато більше, ніж Польща”.

“Ми – дуже сильно інтегрований економічний організм, обмін працівниками між Польщею та Україною все ще відбувається, і ми прекрасно знаємо, що без цього обміну польська економіка, особливо сільське господарство, не обійдеться, а ми перебуваємо в період сезонних робіт”, – додав він.

Керівником польської гуманітарної групи, що привезла допомогу став бригадир Марцін Кедра.

“Як представник Державної пожежної служби та представник групи з 26 пожежників служби, можу лише сказати, що ми пишаємось тим, що могли взяти участь у процесі солідарності та допомоги, – сказав він. – Це наша не перша співпраця і, звичайно, не остання”.

“Білі та червоні вантажівки, наповнені гуманітарною допомогою для України, покинули Варшаву в середу. Конвой допомоги із семи вантажних автомобілів також вирушив до Молдови, куди було спрямовано 30 000 масок, 4800 козирків та 20 000 літрів дезінфікуючого засобу”, – йдеться у повідомленні польського МЗС.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають