9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

До 2025 року Київ і передмістя утворюють агломерацію з населенням в 7,5 млн чоловік – експерти

Вже сьогодні фактична чисельність населення столиці становить близько 4 млн осіб.

До 2025 року фактична чисельність населення Києва може вирости щонайменше до 5 млн осіб, а чисельність населення утворилася Київської агломерації – досягти позначки в 7,5 млн чоловік.

Про це в своїй статті для ZN.UA пишуть Олександр Сергієнко і Анатолій Ткачук, спираючись на зміст Генерального плану Києва до 2025 року, а також на дані досліджень. Повідомляє Національний промисловий портал.

“Отже, можна однозначно стверджувати, що тільки постійне населення столиці зросте з офіційних 2,9 млн, щонайменше, на третину – до 4 млн чол.! Насправді ж, згідно з дослідженнями Аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” та Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, в столиці вже, фактично, проживає близько 4 млн чол., так що в 2025-му їх стане ще більше. Фактичну чисельність населення Києва в 2025 р потрібно оцінювати, щонайменше, в 5 млн чол”, – вказують автори.

Сергієнко та Ткачук також відзначають, що згідно з прогнозами розвитку житлового фонду в Київській області, населення приміської зони Києва в найближчі роки зросте більш, ніж в два рази.

“За оцінками розробників Генплану-2025, в шести найбільших містах навколо столиці і десяти найближчих районах Київської області житловий фонд збільшиться в 2,6 рази – з 30,4 до 78,5 млн кв м. А це означає, що пропорційно зросте і чисельність населення приміської зони: з нинішніх 980 тис. до 2,5 млн чол. “, – йдеться в статті.

Автори констатують, що к2025 році столиця і передмістя утворюють Київську агломерацію, з чисельністю населення, щонайменше, 7,5 млн чоловік.

При цьому, в разі збереження нинішніх тенденцій житлового будівництва, Київ і передмістя можуть зіткнутися з катастрофічним відставанням розвитку інженерної, комунальної, транспортної, освітньої та інших видів інфраструктури життєзабезпечення.

Останні новини:

Зараз читають