9.5 C
Alba Iulia
Середа, 26 Січня, 2022

До 2020 року захист прав споживачів в Україні приведуть у відповідність законодавству ЄС

Набув чинності план заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Укрінформ

Згідно з Концепцією, політика держави буде приведена у відповідність до європейських стандартів та вимог протягом двох років.

Загалом, Концепція передбачає:

  • імплементацію законодавчих актів Європейського Союзу у сфері захисту прав споживачів, зокрема директив, передбачених Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони;
  • поширення дії Закону України “Про захист прав споживачів” на всі види продукції (харчової та нехарчової), послуг і робіт для споживачів;
  • створення умов для ефективного досудового (альтернативного) врегулювання споживчих спорів;
  • сприяння розвитку системи незалежних досліджень рівня якості та безпеки товарів, робіт і послуг на споживчому ринку;
  • захист прав споживачів у сфері електронної торгівлі;
  • захист прав вразливих категорій споживачів, зокрема осіб з вадами розумового та фізичного розвитку, тощо.

Відповідне розпорядження Кабінету міністрів про затвердження плану заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року від 27 грудня 2017 р. № 983-р офіційно опубліковано в газеті “Урядовий кур’єр” 11 січня.

У 2018 року Кабінет міністрів планує звернутися до Європейської комісії з проханням офіційно оцінити відповідність Закону України “Про захист прав споживачів” відповідним актам законодавства ЄС. Після отримання висновків європейських експертів, до законодавства України у вказаній сфері будуть внесені відповідні зміни.

Водночас, згідно із затвердженою Концепцією, уже на сьогодні в Кабміні працюють над створенням Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають