9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 31 Березня, 2023

До 2020 року в Україні інтегрують дані з українського бізнес-реєстру до Глобального реєстру бенефіціарних власників

Україна підписала Партнерську угоду щодо отримання технічної допомоги «Пілотна програма OpenOwnership» з метою реалізації проекту передачі даних про кінцевих бенефіціарів українських компаній.

Відповідна Партнерська угода підписана в рамках 18-ї Міжнародної антикорупційної конференції, що проходить у Копенгагені, повідомив міністр юстиції Павло Петренко у  Twitter, передає Укрінформ.

Разом зі Станіславом Лур’є та Маделіною МакКерролл підписали Партнерську угоду про реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги “Пілотна програма OpenOwnership”… Спільними зусиллями запровадимо зміни, які дадуть можливість вже до 2020 року інтегрувати дані з українського бізнес-реєстру до Глобального реєстру бенефіціарних власників, –  написав Петренко.

У прес-службі Мін’юсті зазначають, що  згідно з угодою, міністерство та ДП «НАІС» отримають технічну допомогу для подальшого технічного вдосконалення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань України (ЄДР) та для розробки й імплементації нового законодавства, яке відповідатиме сучасним вимогам прозорості інформації про кінцевих бенефіціарних власників (бенефіціарну власність) в Україні.

Наше спільне завдання – забезпечити відповідність даних, які містяться в українському реєстрі бізнесу Стандарту даних про бенефіціарну власність (BODS). Ці дані мають відповідати ключовим критеріям якості, прозорості та здатності до машинного зчитування. Ми маємо створити підгрунтя для подальшої інтеграції цих даних до реєстру OpenOwnership, – підкреслив Петренко.

За його словами, вже незабаром буде укладено протокол обміну даними між консорціумом OpenOwnership та ДП «НАІС».

blank

Також планується провести перегляд та оновлення законодавства з метою підвищення рівня відповідальності за невиконання вимог щодо зобов’язання повідомляти достовірні дані.

Міністр юстиції наголосив, що основна увага буде зосереджена на посиленні санкцій відносно керівника юридичної особи за неподання інформації про кінцевого бенефіціарного власника.

У відомстві інформують, що значних змін має зазнати підхід щодо деталізації інформації, яка вноситься до реєстру бізнесу.

На законодавчому рівні буде встановлено обов’язок для юридичних осіб щодо подання інформації про структуру власності з включенням до відомостей про спосіб впливу та розмір частки статутного капіталу або відсоток права голосу бенефіціарів, – заявив міністр.

Він додав, що затверджено детальні план дій та розподіл функцій і обов’язків сторін.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають