9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 18 Квітня, 2021

Дніпровщина лідирує в царині децентралізації

 • Радник губернатора Дніпровщини Юрій Голік, підбиваючи підсумки роботи обласної влади за 2018 рік, повідомив, що Дніпропетровська область є лідером України по впровадженню реформи децентралізації влади.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Цензор.нет.

  Згідно зі звітом ОДА, за минулі три з половиною роки в області були реконструйовані, капітально відремонтовані й побудовані з нуля 53 дитячих садки.

  Цього року влада області побудували два нових дошкільних установи: дитсадок по проекту “Соти” в селі Підгороднє і по “шведському” проекту в Обухівці. Ще п’ять садочків зараз будуються в інших населених пунктах області, вони будуть здані в наступному році. 10 садочків в процесі реконструкції.

  Голик зазначив, що потреба регіону в дитсадках становила близько 10 тисяч місць станом на 1 січня 2015 року. Близько 6 тисяч ОДА вже забезпечила для населення області.

  Також реконструюються понад 30 шкіл. Особливість реконструкції полягає в створенні сучасного освітнього простору з яскравим дизайном і застосуванням енергоефективних технологій.

  Крім того, в кожній школі впроваджується інклюзивна система навчання для дітей з обмеженими можливостями. Цей проект ОДА реалізує за підтримки Першої Леді Марини Порошенко і Фонду Петра Порошенка.

  При кожній школі ОДА будує сучасні стадіони з професійним футбольними повнорозмірними полями зі штучним покриттям та інфраструктурою. На цих стадіонах, як підкреслив Голик, можна проводити чемпіонати з футболу.

  Дніпропетровська ОДА відкрила 7 шкіл робототехніки, ще одна скоро з’явиться в смт Магдалинівка. У кожній такій школі встановлені сучасні комп’ютери і 3D-принтери для навчання школярів високих технологій.

  За позабюджетні кошти Дніпропетровська ОДА відкрила в школах, дитсадках і лікарнях регіону 60 бук-кросингів і наповнила їх 10 тисячами книг.

  Цього року ОДА спільно з мерією Дніпра провела книжковий фестиваль BookSpace, що зібрав видавців з усієї України та інших країн. Голик зазначив, що за кількістю проданих книг цей фестиваль перевершив Львівський форум видавців.

  Цього року ОДА відкрила другий реабілітаційний центр для воїнів АТО, який нагадує собою фітнес-центр і дорогу комфортний готель. Тут українські воїни проходять фізичну і психологічну реабілітацію.

  Розвиваючи патріотичну програму, облдержадміністрація встановила в центрі Дніпра найвищий (флагшток висотою 72 метри) і найбільший (12 на 18 метрів) державний прапор, який видно з будь-якої точки міста. Голик заявив, що ОДА готова передати проект будівництва флагштока будь-якого іншого міста України.

  За три з половиною роки ОДА капітально відремонтувала понад 500 доріг в населених пунктах області. За 3-4 роки й при збереженні таких же темпів, пообіцяв Голик, в області не залишиться жодної невідремонтованої дороги в межах населених пунктів.

  У 2018 році Дніпропетровська облдержадміністрація побудувала трасу Дніпро-Запоріжжя. Її якість відповідає європейським стандартам. Крім того, після шестирічного простою було закінчено будівництва моста на кільцевій автомобільній дорозі навколо Дніпра.

  Також був побудований хірургічний корпус Центру матері та дитини ім. Руднєва, в якому вчора побував Президент України Петро Порошенко.

  Голик зазначив, що велика увага ОДА приділяє забезпеченню населення області водою. Так, адміністрація упорядковувала 54 водоводи. За словами радника, до 2015 року в області близько 100 тисяч чоловік залишалися без якісної води.

  Крім того, чистяться притоки річки Дніпро й активно ведеться її зариблення.

  В даний час в Дніпропетровській області створено 63 об’єднані територіальні громади з приблизно 90 запланованих (в залежності від формату об’єднання). Голик висловив упевненість, що вже до місцевих виборів у 2020 році цей процес буде завершений і громади самі розпоряджатимуться своїми ресурсами й приймати самостійні рішення.

  “Бюджет розвитку області на 2019 рік складе рекордні 3,5 млрд гривень. Ці гроші потраплять на ринок через систему ProZorro. А це значить, що ми побудуємо більше садків, шкіл, лікарень, амбулаторій та доріг. Через три-чотири роки область буде не дізнатися”, – сказав Голік.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Українські компанії домовляються з латвійським підприємством про оренду локомотивів для розвитку приватних залізничних перевезень

  Даугавпілський локомотиворемонтний завод (ДЛРЗ) веде переговори з низкою українських компаній про оренду локомотивів під пілотний проєкт "Укрзалізниці"...

  Визначено 15 найбільших портових терміналів України за потужностями зберігання зернових

  Потужності українських морських терміналів для одноразового зберігання зернових становлять на сьогодні близько 5,5 мільйонів тонн. У 2020 році перше місце за обсягами...

  Підприємства “Укроборонпрому” збільшили виробництво на 5% у I кварталі

  Загальний обсяг виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг підприємств державного концерну "Укроборонпром" у першому кварталі поточного року наблизився до 7 мільярдів...

  Влітку аеропорт “Ужгород” відновить обслуговування регулярних рейсів

  Починаючи з 1 червня, повинен відновити обслуговування регулярних рейсів аеропорт Ужгород. Рейси за маршрутом Київ - Ужгород - Київ будуть виконуватися тричі...

  Розпочалось будівництво нових автомобільних розв’язок під Києвом на трасах Київ-Одеса та Київ-Чоп

  На двох міжнародних трасах біля Києва - М-05 Київ-Одеса та М-06 Київ-Чоп - почалося будівництво нових транспортних розв'язок, які дозволять істотно поліпшити...

  Новий трамвай від корпорації “Еталон” випробовуватимуть у Києві

  Трамвай корпорації «Еталон», появу якого було анонсовано ще минулого року, вже проходить ходові випробування. Тести проводять на полігоні Чернігівського автозаводу (ЧАЗ).

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту – створення навісної керамо-полімерної бронепанелі,...

  Міненергетики стимулюватиме виробництво енергії з біопалива

  Міністерство енергетики оприлюднило для публічного обговорення проєкт Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо встановлення нульової ставки податку за викиди...

  Зараз читають

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з...

  Підприємства “Укроборонпрому” збільшили виробництво на 5% у I кварталі

  Загальний обсяг виробництва товарів, виконання робіт та надання послуг підприємств державного концерну "Укроборонпром" у першому кварталі поточного...

  Україна домовляється з Азербайджаном про зняття обмежень на кількість авіарейсів

  Азербайджан повідомив про готовність зняти обмеження за кількістю авіарейсів і позитивно розглянути запит Державіаслужби України, - за...

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний...