9.5 C
Alba Iulia
Субота, 27 Листопада, 2021

Для територіальної оборони пропонується зберігання зброї вдома

Для тероборони України пропонується зберігання службової зброї вдома, а не як зараз у військових комісаріатах чи відділках поліції.

Про це розказав в інтерв’ю 24 каналу заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Кривонос. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

Така концепція дозволить швидше реагувати на загрози та при потребі протистояти диверсійним групам.

Це не означає, що як тільки відповідний закон буде ухвалений, цю зброю «роздадуть з машин».

«Люди повинні пройти відповідну перевірку та підготовку. Отримати зброю вони мали б тоді, коли їхнє приміщення буде обладнане сейфом та сигналізацією, відповідно до чинних законів України», – розказав Сергій Кривонос.

blank
Навчань сил територіальної оборони «Рух100 Злива» Фото з відкритих джерел

берігаючи зброю вдома, а не в місцях де противник може знати, військові у потрібний момент зможуть зібратися та завдати удару у відповідь, вважає Кривонос.

«Принцип, за яким зброя повинна зберігатися у військкоматах або безпосередньо у відділках поліції — це маячня. Адже ворог, який прийде на нашу територію, буде знати, де вона зберігається», — пояснив він.

Інструкція про порядок зберігання зброї зараз регулюється Наказом міністерства внутрішніх справ, і яким можна ознайомитися за посиланням.

Повне відео інтерв’ю:

Зберігання зброї військовими не є чимось новим. Для прикладу регулярні військові Ізраїлю у разі відпусток чи звільнення мають при собі штатну зброю аби в разі чого прибути до частини та не витрачати час на її отримання та інші формальності.

Принцип зберігання зброї вдома у резервних військах та формуваннях реалізований у Швейцарії, там є загальна військова повинність і у громадян окрім зброї вдома зберігається амуніція та боєкомплект.

Добровольчі воєнізовані формування в Естонії, відомі як Союз оборони або Кайтселійт, за аналогічним принципом для своїх учасників надають зброю та амуніцію для зберігання вдома.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають