9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 20 Січня, 2022

Державіаслужба дозволила використовувати дрони вагою до 20 кг і підніматися на висоту до 120 метрів

Державна авіаційна служба України (Державіаслужба) переглянула обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден (дронів) без попереднього узгодження.

Як повідомив партнер юридичної фірми “Анте” Андрій Гук на своїй сторінці у Facebook, нові зміни йому офіційним листом надала Державіаслужба, передає УНІАН.

Отримали лист з хорошими новинами від Державіаслужби України про правила використання повітряного простору дронами. Юридична фірма “Анте” готувала і направляла до Державіаслужби, Міноборони і Мін’юсту пропозиції, які враховані майже повністю, – написав він.

За словами Гука, тепер можна буде літати дронам вагою до 20 кілограмів і підніматися на висоту до 120 метрів польотів без заявок у контрольованому повітряному просторі.

При цьому дальність польотів “у зоні видимості” (VLOS) буде без обмежень.

Також органи місцевого самоврядування не матимуть повноважень обмежувати польоти дронів.

Гук зазначив, що саме в такому вигляді Мін’юст зареєстрував правила, і скоро вони будуть опубліковані. Водночас заборонено польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі і над місцями щільної забудови.

При цьому у попередній версії правил використання повітряного простору України заборонялися польоти без узгодження дронів вагою від 2 кілограмів.

Гук також повідомив, що попереду робота над правилами експлуатації безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають