9.5 C
Alba Iulia
Середа, 25 Травня, 2022

Чорноморський флот росії використовує міни захоплені у 2014 році – МЗС

У Чорному морі російські окупанти використовують міни захоплені в Севастополі після анексії Криму у 2014 році.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що росія вигадала новий спосіб морського розбою у вигляді використання морських мін у якості безконтрольних дрейфуючих боєприпасів.

Зовнішньополітичне відомство у своїй заяві зазначило, що саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії.

blank

У заяві українського МЗС повідомлено, що результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які, станом на початок 2022 року, не перебували на обліку Військово-морських Сил Збройних Сил України.

“Зазначені міни були захоплені збройними силами рф у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації росією українського міста Севастополь.

Відтак, росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами”, – заявили у Міністерстві закордонних справ.

blank

Також в МЗС наголосили, що такими діями держава агресор прагне приховати свою незаконну діяльність у Чорному морі, що протирічить принципам та нормам міжнародного морського та гуманітарного права, та ухилитись від відповідальності за воєнні злочини й морський розбій.

“Свідоме використання росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує, перш за все, цивільному судноплавству та людському життю на морі у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченського та Чорноморських проток.

Відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить виключно на російській федерації та її військово-морських силах”, – додали в міністерстві.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають